Menu

Seks w 7m ciaży. Tak czy nie?

Czy uprawianie seksu pod koniec 7 miesiąca jest bezpieczne? Jedni twierdzą że można bo poród łatwiejszy a inni że seks przyspiesza poród. Jak z tym jest?:/ Mam się bać że mogę wcześniej urodzić??

justyna01
 611  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie seks poród 7 miesiąc ciąży

Odpowiedzi

JumaPi
jeżeli lekarz nie daje żadnych przeciwwskazań to jak najbardziej korzystaj z przyjemności, ja korzystałam (grins)
daryjka87poznan
Spokojnie mozesz. Seks moze przyspieszyc porod ale jak juz bedziesz na koncówce.
kasiulka1985
Zgadzam się z dziewczynami. Jeśli lekarz nie zabrania to korzystaj ile możecie. (grins)
MamaMateuszka
Mój lekarz jak byłam w ciąży to powiedział, że nie ma żadnych przeciwskazań po 7 miesiącu tylko bez szaleństw żeby dziecko wstrząsu mózgu nie dostało(smiech)
minio
jak najbardziej,ja sie smialam,ze przynajmniej juz kolejna ciaza mi w tym czasie nie grozi(smiech)(smiech)(smiech)
czekoladka22
Jeśli nie miałaś wcześniej żadnych kłopotów w ciąży to możesz jeśli się będzie miało dzidzi urodzić to ewentualnie pomożesz ja tam do końca współżyłam i każde dziecko 2 tygodnie przed terminem urodziłam zdrowe i silne chodzi tylko o to żeby się nie spuszczał do środka bo to wywołuje skurcze takie jak do porodu i możesz myśleć że to już.a po paru -parunastu godzinach ci przejdzie.
Tuptolek
Pewnie, że można, jak Cię zaniepokoją skurcze po wszystkim - można wziąźć no-spę
Tuptolek
matko czekoladka (smutna) "spuszczał do środka" (krejzolka)(krejzolka)(wow) a skurcze wywołuje nie "spuszczanie się do środka" tylko orgazm kobiety, podczas którego wywłują się delikatne skurcze macicy, dziecko może odczuwać je jako łagodne kołysanie. W ciąży zagrożonej natomiast mogą wywołać skurcze zagrażające porodem przedwczesnym. Ja brałam no-spę na złagodzenie skurczy.
jagoda30
@tupolku skurcze wywołuję substancja zawarta w spermie,emocje mamy może tylko pomagają,ale to sprawka spermy @czekoladka nazwała rzecz po imieniu(grins)
Tuptolek
no nie wiem ja bym polemizowała, można poczytać sobie na stronkach lekarzy, że to orgazm kobiety, po którym odczuwasz chyba skurcze macicy, no nie? wy wołuje przedwczesny poród
Tuptolek
Współżycie w czasie prawidłowo rozwijającej się ciąży jest w pełni bezpieczne i wręcz zalecane. Zapewnia lepsze ukrwienie narządów płciowych i zaopatrzenie ich w hormony, tlen i składniki odżywcze, a wysiłek fizyczny związany ze współżyciem jest bardzo dobrym treningiem nie tylko dla mięśni, ale również dla układu krążenia.

Udane współżycie prowadzi też do zacieśnienia więzi między partnerami – bardzo potrzebnej, gdy przybędzie obowiązków związanych z pojawieniem się nowego członka rodziny. Nierzadko dopiero podczas ciąży kobieta przeżywa intensywne, wielokrotne orgazmy i zaczyna odczuwać orgazm pochwowy – jest to związane ze zmianą w gospodarce hormonalnej i lepszym ukrwieniem narządów.

Ze stosunków dopochwowych (i z orgazmów kobiety) należy zrezygnować na około 4-6 tygodni przed planowanym porodem, gdyż ewentualny stosunek mógłby doprowadzić do wprowadzenia bakterii do kanału rodnego, zaś pieszczenie sutków kobiety i sam jej orgazm w ostatnim okresie ciąży (a także substancje zawarte w spermie) – mogą wywołać przyspieszony poród. Inne przeciwwskazania do współżycia w czasie ciąży to krwawienie, przedwczesne odpłynięcie wód płodowych, zagrożenie poronieniem lub przedwczesnym porodem (zwłaszcza, jeśli wcześniej występowały samoistne poronienia).

czyli obie mamy rację, co nie oznacza, że pisanie "spuszcza się do środka" jest ordynarne (chora)
natuuusia19
wsolzylismy do samego konc. zawsze na wizycie pytalam lekarza czy mozemy bo mialam ogromna ochote w ciazy:) jesli lekarz nie zabrania to wg mnie nie masz sie czym przejmowac
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.