Menu

sen

kochane mamy! mam pytanie ile wasze dzieci spia w dzien???? moj ma prawie 6miesiecy i spi mi 3,4 razy dziennie ale po 10-15min mi sie wydaje ze to zamalo jak usypac takiego maluuszka skoro nawet kolysanki i czytanie bajek nie pomaga

Anita21
 492  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta sen

Odpowiedzi

Anita21
nie tylko w nocy on poprostu sobie dzemki robi po jedzeniu :) ale to mi sie wydaje ze zamalo
Kayah
Mój Jakub sypia różnie. Czasem śpi w ciągu dnia 3-4 razy po godzince, a czasem zaśnie raz na 10 minut. Przeważnie jest tak, że jak chcę się zdrzemnąć z nim to on budzi się po 5 minutach gotowy do zabawy :) Za to noce przesypia super, budzi się tylko raz, maksymalnie dwa razy do karmienia.
olaaa
Moja córeczka w dzień śpi ok pół godziny:)za to noce przesypia ma 2 miesiące:)
darzenka
moja ma 2.5 roku śpi jeden raz po 2-2.5h
SCOFI
Filip ma 4 miesiące i potrafi przez cały dzień przespać się 2 razy po 20 minut
Mandarinios
Mój Kubuś za trzy dni skończy 6 miesięcy i niedawno miałam identyczny problem. Spał rzadko i krótko ostatnio się wszystko pozmieniało, około 8-9 rano ma drzemkę około 1-2 godz, potem kolejna długa drzemka około 12 -13 godziny i potrafi spać do 2 godzin. Wydaje mi się, że z czasem jak dziecok się rozwija samo dopasowuje sobie tryb spania poza tym ważne też jest żeby codziennie to było regułą, że mniej więcej o tej porze jest usypianie.
betty
moja ma 15 mcy i śpi w dzień 3 godziny ciągiem...
rozowa82
moja Zuzia tez miała taki okres ze spała kilka razy dziennie po 15-20 min, wydaje mi sie ze to sie wyreguluje bo w naszym przypadku tak było....
Klosiek
Nie martw się. Zapotrzebowanie na sen to sprawa indywidualna. Jeśli dziecko jest spokojne, nie płacze zbyt często i dobrze się rozwija, to znaczy, że tyle snu mu wystarcza.
kiwikasia
Anito - usypia podczas jedzenia, prawda..? Masz już odpowiedź.
Jeśli będzie tak dalej - zacznie spać normalnie ok. 2 lat...
Jeśli mam rację - wybudzaj, gdy podsypia. Po karmieniu odbij, niech jeszcze nie zasypia. Gdy ziewa/trze oczka czy uszy (czy co tam robi, gdy staje się senny) - odłóż do spania. Samodzielne zasypianie powinno pomóc.

Ale nie od razu. I niekoniecznie. Czasem "ten typ tak ma". Naszemu tyle wystarczało. Wyrósł na wybitnie zdolne dziecko.
Trzymaj się.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.