Menu

sen dziecka

Dziewczyny, moje 4 miesieczne dziecko mało sypia, a jego sen w ciagu dnia jest bardzo płytki. W porze dnia sa to dwie drzemki trwajace ok 30-60 minut. Wieczorem mały chodzi spac ok 23 i budzi sie na jedzenie srednio co 3 godziny.
Znajoma, ktora dosc czesto wpada w odwiedziny, zupełnie nie zwraca uwagi na to, czy akurat moje dziecko spi i zwykle przez jej dosc głosne rozmowy dziecko wybudza sie ze swojej drzemki. Probowałam delikatnie zwrocic jej uwage, ale ona jakby rozumiejac aluzje twierdzi, ze dziecka nie mozna wychowywac w ciszy i nie respektuje moich prosb.
Wydaje mi sie, ze nie wychowuje dziecka w ciszy, bo praktycznie cały dzien jest aktywne, moge przy nim ogladac filmy, słuchac muzyki, odkurzac, ale jesli jego sen w ciagu dnia jest tak krotki, to nie powinien byc zaburzany hałasami. Co Wy na to ?

IZAJAR69
 1016  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie sen

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Tzn. tak... jak moje dzieci spaly, to staralam im sie zapewnic spokoj... wiec np. w drugim pokoju... no i cisza...
Co to znaczy cisza? Nie, ze calkowicie w tym momencie zamieralo zycie w domu... nie... Takie normalne odglosy zycia codziennego trwaly nadal... ale np. unikalo sie jakis specjalnych halasow, glosniejszej muzyki...
I staralam sie od urodzenia, aby dziecko uczylo sie rozrozniac dzien od nocy...
Np. w dzien spalo przy odslonietych zaslonach, a na noc bylo ciemno i cichutko...
norbik
Zgadzam się z tobą,nie wszystkie dzieci potrafią spać w różnych hałasach.Mój Hubert jak był mały usypiał przy odkurzaczu,lub telewizorze i w dzień spał 3 godziny,natomiast Norberta obudzi nawet trzaśnięcie drzwi i jego drzemki trwały 30 minut.To napewno nie zależy od tego jak je nauczymy,jedne dzieci śpią twardo i nic im nie przeszkadza,a inne obudzi zwykła rozmowa.Moim zdaniem powinnaś zwrócić uwagę tej swojej znajomej,i to tak stanowczo!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.