Menu

Sen po mleku z piersi

Hej mamuśki.Ile przesypiały Wasze dzieciaczki będąc na piersi w pierwszych dniach/tygodniach zycia?? Pytam bo Vikusia była raczej książkowym dzieckiem i zawsze przesypiała raczej te 3 godziny,czy to noc czy dzień,natomiast Zuzia daje mi troszkę w kość bo budzi się co gdzinę i jestem mega padneta i niewyspana. Nie wiem czemu tak?? Moje mleko jest jakieś słabe,jem coś nie tak czy co?? Tak jak piszę,z Viki nie miałam żadnych takich problemów więc zastanawia mnie czy da się jakoś wydłużyć ten jej sen. Macie jakieś rady???

Beatka2010
 652  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie sen karmienie piersią

Odpowiedzi

irekzboralski
Mój Mikołaj pamiętam na początku potrafił ciągnąć cyca co pół godz- 45 min, kilka razy pociągnął i zasypiał czyli bardziej potrzebował mojej bliskości niż był głodny. Próby odkładania Go do łóżeczka kończyły się tym,że się budził i w płacz. Jak miał 5 tyg byliśmy z Nim u pediatry która stwierdziła,że jest przekarmiony, dostaje mleka za dużo niż jest w stanie przetrawić i konieczne okazało się unormowanie Jego karmienia co 3 godz, na początku było strasznie ale po kilku dniach wszystko się unormowało, co 3 godziny dostawał mleko i pozostały czas przesypiał.
jola8443
moja Ala co dwie godziny chciała czy to w dzień czy w nocy.
jagoda30
MOje dzieci też co dwie godz i nie miało znaczenia czy mleko naturalne czy sztuczne.Może Twoja córka tak ma i trzeba cierpliwości? Toż to noworodek jeszcze....Musi sobie uregulować rytm dnia.
Madzika
Ty w ta a ja odwrotnie muszę pilnować by mały zjadł w dzień co 1,5 h a w nocy co 3h godziny i go budzić. wiesz ile motywacji muszę w sobie znaleźć by wstać w nocy do grzecznie śpiącego dziecka i je budzić.
Beatka2010
Cyli pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. Vikula od początku miała wszystko jak w zegarku więc obce mi są te tematy hehe.Zuzia wstaje przeważnie co godzinę ale zdarza jej się sporadycznie przespać dwie godziny i nie wiem od czego to zależy. Cały czas wisiałaby na cycu niekoniecznie po to żeby jeść :-)
Nena
Beatka2010 może i corcia potrzebuje bliskości, może i musi uregulować swój rytm z jedzeniem a może i faktycznie masz mleko mniej bogate i się nie najada. Ja w ciąży miałam infekcje ukl. Moczowego i mój organizm całą energie przeznaczył na zwalczenie jej wiec przestał mleko produkować i corcia darla się co chwilę ze glodna. Ściągnęłam mleko do butelki i z obu wyszlo tylko 30ml wiec musielismy kupić zastepcze. Spróbuj może z butla co? Ściągnij pokarm i podaj i zobacz ile wypije?
Druga opcja to czasem dziecko nie tyle jest głodne co ma potrzebę ssania# córka kolezanki tak miała- i pediatra zalecił by dawać jej smoczka do ssania i tulic. Pomogło u niej.
Ps. Gratuluje narodzin malej. Dobrze ci ze już po przy tych upalach.
mamma23
Moja córa jadła co godzinę zarówno w dzień jak i w nocy. :)
Beatka2010
Jednak to nie wina mleka jest bo sie mała najada ale tak jak napisała Nena-mała ma bardzo silny odruch ssania i chce sobie zrobić z mojej piersi smoczka. Z Viki też tak było i między karmieniami podawałam jej smoczka.Z Zuzią jest jednak ciężej bo ona smoczka za cholerę nie chce i tak np o 4 w nocy miałam akcje bo Zuzik sie najadła i chciała spać i teraz widzę że szuka cyca do possania. Daje jej to płaczę zupełnie jakby ją denerwowało to że z cyca wciąż leci pokarm a ona ma już dość i chciała tylko possać więc płakała,to chciałam jej dać smoczka-też nie,nie toleruje go i tak płakała aż się zmęczyła i zasneła sama na moich rękach ale trwało to wszystko z 1,5 godziny i jestem załamana chwilami co robić bo aż się boję z nią na spacery wychodzić. Dziś rano miałam taką samą akcje. Ręcę opadają.Smoczek duzo pomaga ale ona go nie chce :-(
jagoda30
Daj jej trochę czasu,dla niej też wszystko jest nowe,musi sama się nauczyć,przyzwyczaić....
Wiem,że łatwo tak mówić,w środku nocy człowiek pada na twarz i samo się płacze,wszystkie uroki macierzyństwa idą się paść.
Nena
Beatka2010 to może poszukaj smoczka który ma kształt najbardziej podobny do piersi kobiecej? Wiem ze butelki tomme tippe mają takie smoczki wiec może i te do ssania też takie są? Moja np. nie chciała pić ze smoka z lateksu, tylko silikonowy.
Beatka2010
wiem bo butelki z tomme tippe mam a smoczka kupowałam takiego jaki sprawdził się u Viki z aventa ale może akurat Zuzia nie będzie go chciała. Zobaczę jeszcze i coś postanowię :-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.