Menu

Sercem czy rozumem

Czy w życiu częściej kierujesz się sercem czy rozumem? Wolicie w życiu kierować się rozumem, a serce traktować jako drogowskaz, czy wręcz przeciwnie? Który sposób życia jest wam bliższy i co zwykle bierze górę – serce czy rozum? Napiszcie jakim typem człowieka jesteście, jeśli chodzi o tą właśnie kwestię.

Ania
 1645  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

podejmowanie decyzji serce rozum życie decyzje

Odpowiedzi

renata29
Jeśli chodzi o ostatnie lata i najważniejsze wybory życiowe to zdecydowanie kieruję się sercem,rozum pozostał dawno w tyle:)
edyta2010
zazwyczaj pół na pół :) chociaż rozum czasami podpowiada to i tak muszę się przekonać na własnej skórze- tak już mam. wszystko jednak zależy w jakiej kwestii- w stosunku do dzieci to jednak przeważa serce i nie jestem do końca konsekwentna, natomiast np w sprawie zakupów to już rozum ha ha nigdy nie umiem zdecydować od razu i analizuję kilka dni a gdy już się zdecyduję to często już tego nie ma
LaMandragora
Kieruje sie moja intuicja... czyli polaczenie rozumu i serca. I najczesciej dobrze na tym wychodze.

Zauwazylam rowniez, ze gdy zignorowalam glos swojej intuicji, ktora w danym przypadku mowila mi cos innego, niz np. sam 100% rozum... to zle na tym wychodzilam... i potem okazywalo sie, ze moje uczucie (jak to w DE sie mowi, prosto z brzucha)... bylo najtrafniejszym rozwiazaniem danej sytuacji i skruszona wracalam jednak do niego.
Takze teraz, jezeli np. ta intuicja podpowiada mi cos... nie ignoruje tego...
MiJa
chyba już za stara jestem ,żeby słuchać serca:P:P:P
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.