Menu

Serki pleśniowe...

Moja siostra jest w pierwszym miesiącu ciąży i ginekolog powiedział jej że nie może jeść serków pleśniowych bo mogą one spowodowac poronienie. Ja pierwsze o tym słyszę i chciałabym poznać waszą opinię.

paula80
 835  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

twogirls
Chodzi tu prawdopodobnie o Listeriozę... Mi moja ginekolog tez o tym mówiła ale powiedziała też, że nasze polskie serki nie są robione z niepasteryzowanego mleka, że to chodzi o typowo francuskie sery. I żeby nie popadać w paranoję.
dagmara123
Przeczytałam gdzieś, że bakteria listeria może powodować uszkodzenie płodu, ale może zagrozić niemowlętom. Co gorsza przeczytałam również, że rozwija się ona w temperaturze panującej w lodówce i występuje ogólnie w produktach mlecznych, czy kiełbasie. Moja ginekolog natomiast nic mi nie mówiła na ten temat.
kasia13_archiwum
Listerioza... czego nie mozna jesc podczas ciazy?


Sery pleśniowe
Sery dojrzewające i pleśniowe przetwory z niepasteryzowanego mleka koziego i owczego to potencjalne źródła listerii, bakterii wywołującej listeriozę. Przyszłe mamy są bardziej podatne na tę chorobę, a ciężkie jej przypadki mogą wywołać przedwczesny poród, infekcję u noworodka, uszkodzenia neurologiczne.


Surowe mięso
Nie wolno ci jeść surowych i półsurowych produktów mięsnych. Mogą się w nich znajdować drobnoustroje odpowiedzialne za takie choroby jak toksoplazmoza i listerioza. Są one groźne dla nienarodzonego dziecka, powodują niekiedy uszkodzenia w układzie nerwowym.
kasia13_archiwum
http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_zdrowa_ciaza_odzywianie_artykul,5020.html
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.