Menu

Serwis społecznościowy dla dzieci - jesteś za czy przeciw?

Kilka dni temu opinię publiczną obiegła wiadomość, że niedługo w Polsce pojawi się nowy portal społecznościowy dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Twórcy idei argumentują, że większość istniejących obecnie serwisów, takich jak Facebook, Instagram etc. kierowanych jest dla osób powyżej 13 roku życia. Dlatego właśnie powstał pomysł stworzenia oferty dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Jak przeczytać można w artykule Internet celuje w coraz młodsze dzieci, zdaniem ekspertów "portale przeznaczone dla dzieci są potrzebne, bowiem z zasady są bezpieczniejsze niż serwisy dla nastolatków. - Powinny być jednak kierowane do bardziej zawężonych grup wiekowych. Niemożliwe jest przygotowanie atrakcyjnych treści jednocześnie dla sześcio- i trzynastolatka". Co sądzisz o tym pomyśle? Uważasz, że taki serwis społecznościowy to dobry pomysł? Pozwoliłabyś swojemu dziecku na korzystanie z takiego portalu?

NetMamaTeam Team
 817  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Czas wolny i Sport serwis społecznościowy

Odpowiedzi

Beatka9316
Wydaje mi się, że 6 lat to stanowczo za mało jak na korzystanie z portali społecznościowych! Takie małe dziecko to jeszcze lalkami się bawi to niby co by miało robić na takim portalu. Jak najdłużej się tylko da to trzymać z dala od komputerów.
goskapolak
Zależy czemu ma taki portal służyć.Ja wyobrażam to sobie podzielone w jakieś podgrupy w kwestii wieku i zainteresowań.Na przykład grupa "psiarze"- moja córka ostatnio narzeka,że chciałaby mieć kogoś kto się rasami psów interesuje,kogoś kto miałby psa i mieszkał na naszym osiedlu by mogli sobie razem z psami chodzić na spacery i o psach pogadać.
Albo zainteresowanych rolkami,z którymi mogłaby się wybrać do skate parku.
Jeśli ten portal miałby taki sens- gromadzenia, poznawania się dzieciaków o wspólnych zainteresowaniach i pasjach to ja jestem za. Z tym, że może od 10 roku życia bo jakoś 6 latka nie wyobrażam sobie na portalu.
jagoda30
Nie,dziecko na się spotykać z koleżankami i kolegami na żywo,a nie przez kompa,teraz i tak już dzieci przesiadują za dużo przed kompem.Jeszcze trochę to nie będą wiedziały jak się rozmawia z rówieśnikiem albo bawi na dworze.
goskapolak
anu80 napisała:

Najzabawniejsze jest to, jak to my dorosli biadolimy o tym, ze kiedys to byly czasy cudowne, nasze czasy bez komorek i komputerow, tych wszystkich elektronicznych zabawek, a sami idziemy na latwizne i dzieciom tv serwujemy, czas przed komputerem, "na chwile" oczywiscie itp...itd...
To jest jeszcze pikuś.Dzieci mają się spotykać z dzieciakami sąsiadów a mamy tutaj nie szukają znajomych wśród sąsiadów, tylko spotykają się z osobami poznanymi w necie.
To ja to w końcu jest? Mamy robią co innego a dziecku na to nie pozwalają?

Ja mieszkam na takim osiedlu gdzie niestety w okolicy nie ma dzieci w wieku mojej córki dlatego zgodziłabym się żeby poznała swoich rówieśników z osiedla lub miasta w necie.
Nawet kogoś takiego pozwoliłabym zaprosić do domu. Pod moją obecność oczywiście.
amalka
Rówieśników poznał Krzysio na placu zabaw, w "Bajkolandii", w przedszkolu, w domach kolegów, na festynach, nad jeziorem, na działce... Jest otwartym i śmiałym chłopcem. Łatwo nawiązuje znajomości i nie potrzebuje do tego komputera. Z resztą... jaką mamy pewność kto jest po drugiej stronie? Takie portale byłyby jak lep na muchy dla wszelkich zwyrodnialców. Jestem na NIE (nigdy)
flame123
Między sześcio-, a trzynastolatkiem istnieje przepaść, a nie różnica. Nie widzę ich na wspólnym portalu.
halina21
myślę ze 6 latek ma kolegów w przedszkolu czy szkole i na podwórku a 6 i 13 latkowie to zupełnie różne grupy wiekowe także dla 6 latka raczej nie ale 10-13 latek czemu nie ale pod moim nadzorem i w jakimś ograniczeniu i oczywiście jeśli to by było na zasadzie poznaję rówieśników którzy mają podobne zainteresowania,pasje by się spotkać i pogadać tez w realu a nie tylko na necie w końcu wszyscy potrzebują znajomych realnych z którymi można się spotkać ,pogadać czy pograć w coś czy pojeździć wspólnie :) wszystko jest dla ludzi jak się to mówi ale z rozsądkiem :)
koza54
Dziecko to dziecko, jego społeczność to powinien być świat realny, rodzina, koleżanki i koledzy i budowanie prawdziwych relacji z ludźmi. Zabawa, jakieś ciekawe hobby czy zainteresowania, nauka.. My rodzice mamy w tym dziecku pomagać a nie wtapiać je jeszcze w ten wirtualny, bardzo często zakłamany i fikcyjny świat. Nie jestem przeciwna portalom społecznościowym ale wszystko w swoim czasie, z umierem i rozsądkiem. Więc jeśli mówimy o tym przedziale wiekowym to stanowcze NIE.
kama86
Nie pozwolilabym..
Kolegow niech szuka w szkole,na placu zabaw a nie w internecie..
kama86
Geodonna23
oczywiscie ze nie wyklucza,ale nie jesli chodzi o 6 letnie dziecko,ktore surfuje po portalu w poszukiwaniu znajomych.

Ja mam 6 letniego syna i niestety ta forma poznawania ludzi odpada,przynajmniej narazie..
flame123
Nie wiem czyj to pomysł. Jeśli Polaków - to znowu walnęli jak łysy warkoczem.
Jakiego, moja (prawie) siedmioletnia Wercia, znajomego ma znaleźć na portalu społecznościowym?
Aż boję się pomyśleć
kama86
Geodonna23-Dlatego napisalam ze nie pozwolilabym zalozyc konta na portalu i szukac znajomych w internecie.
Moj syn wogole nie kozysta z internetu bo nie jest mu to potrzebne.
I nie dlatego ze go ograniczam, tylko dlatego ze jeszcze ma na to czas.
W jego wieku jest o wiele ciekawszych rzeczy do robienia niz siedzenie przy komputerze.

Ja sobie wieku nie wymyslilam,w pytaniu on padl..
A ze moje dziecko ma tyle lat wiec dlatego o tych latach pisze..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.