Menu

Sieciaki.pl - strona dla dzieci

Tak często ktoś coć poleca - to i ja polecam dla dzieci stronkę
ale i dla nas też
sporo fajniutkiego o zagrożeniach z internetu - m.inn. o osobach, jakie możemy napotkać "w sieci""SIECIUCHY"

Bełkot


Bełkot – dość popularny gatunek Sieciucha. Najłatwiej poznać go po tym, że ciągle coś pisze w Internecie. Nie może wytrzymać, jeśli tego nie robi, mimo, że zwykle nie ma nic do powiedzenia. Kłótliwy, lubi drażnić ludzi np. obrażając ich. Energię życiową czerpie z irytacji ludzi jego działaniami i z ich reakcji na nie.Znaki rozpoznawcze
Charakterystyczny bełkot, od którego wzięła się jego nazwa. Zwykle trudno zrozumieć o co mu chodzi, dlaczego to mówi, do kogo się zwraca.

Występowanie
Fora i listy dyskusyjne, czaty, komunikatory. Rzadziej pojawia się w innych miejscach, np. księgach gości. Sporadycznie może atakować skrzynki pocztowe.

Jak reagować?
Napotkawszy Bełkota lub trafiwszy na wysłane przez niego treści powinniśmy go ignorować. Jeżeli tego nie zrobimy i wdamy się z nim w jakąkolwiek dyskusję, naładujemy go dodatkową energią. Bełkot ignorowany przez wszystkich stopniowo traci siły i zaczyna powoli znikać, aż nie zostaje z niego nic.


jest jeszcze KRADZIEJ, KŁAMACZ i ŚMIECIUCH

anetakam0
 1134  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie płakać ze śmiechu

Odpowiedzi

anetakam0
Tylko żeby żadna nie odważyła się napisać że to O MNIE :)
anetakam0
Śmieciuch - ten rodzaj Sieciuchów ponosi największą odpowiedzialność za czynienie z Internetu wielkiego śmietnika. To właśnie Śmieciuchy zamieszczają w nim treści wulgarne, sprzeczne z prawem lub po prostu niemające żadnej wartości - śmieci. Ich ulubioną rozrywką jest nękanie użytkowników Internetu spamem.

Znaki rozpoznawcze


Ich samych ciężko zobaczyć, ale śladów aktywności Śmieciucha nie można pomylić z działaniem kogokolwiek innego.

Występowanie


Mogą się pojawić praktycznie wszędzie, najczęściej na stronach internetowych i w miejscach, gdzie mogą oddać się swojej ulubionej rozrywce, czyli spamowaniu - w poczcie elektronicznej, na czatach, forach dyskusyjnych, itp.

Jak reagować?
Ze Śmieciuchami trzeba postępować ostrożnie. Nie wolno w żaden sposób reagować na ich zachowania, bo to pobudza je do działania. Efekty ich „pracy” należy likwidować, najlepiej bez zapoznawania się z nimi. Na stronach internetowych zajmują się tym ich administratorzy. Pojedynczy użytkownik, nękany przez Śmieciucha np. za pośrednictwem poczty elektronicznej, powinien usuwać bez czytania wiadomości tego typu, czym osłabia Śmieciucha, którego moc jest zależna od tego, jak wielu ludzi zapozna się ze śmieciami, które umieszcza w Sieci.


NIE KARMIĆ TROLLA
krasna1
trzeba odrobić zadanie i to przeczytać
moja córka akurat w szkole ma o tym w szkole
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.