Menu

siedzenie po turecku

Nie dawno byłam z synkiem na kontroli chodzenia u ortopedy i zalecił żeby jak najczęsciej usadzać Franka po turecku. Oczywiście nie wyjaśnił mi po co mu to, ale chodzi o to że mały nie chce tak siedzieć za Chiny Ludowe i Kapitalistyczne Stany Zjednoczone. Czy Wy też miałyście takie zlecenie? Bo nie zamierzam Go zmuszać, a po za tym On lubi siedzieć na małpkę.

emiliab
 2385  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem chodzenie siedzenie

Odpowiedzi

malgosia
dla mnie to w prezdszkolu było największą męką- kazali siadać po turecku... niecierpiałam tego
Kasi rada chyba najlepsza - uczyć go w forie zabawy i siadać tak z nim, by nie czuł się pokrzywdzony...
i moż spytać się lekarza czy to naprawdę ważne, bo męczyć dziecko tylko dla idei,że tak powinno to bez sensu...
Jak lekarz wytłumaczy po co to, to i ty będziesz miało większą mobilizację, by dziecko zachęcać.
Lexi
Znalezione w necie:

W czasie bilansu dwulatka pani doktor stwierdziła u mojej synka koślawość kolan i nakazała sadzanie go po turecku. Wydaje mi się to raczej nierealne, ponieważ moje dziecko na wszystko mówi "nie" i wątpię, by zechciało tak siadać. Mam też inną wątpliwość: czy lekarz pediatra może sam stwierdzić taką wadę? Czy nie powinnam zasięgnąć porady ortopedy?

Niewielka koślawość kolan jest w tym wieku fizjologiczna i najczęściej wyrównuje się samoistnie w późniejszych latach. Bardzo częstą przyczyną prawdziwej koślawości jest płaskostopie, ale diagnozę powinien postawić ortopeda dziecięcy, gdyż odróżnienie płaskostopia fizjologicznego od patologicznego nie jest proste.
ulenka091987
pomysł Kasi jeśli chodzi o zabawe jest bardzo dobry, ja osobiście uwielbiam siedzieć po turecku, nawet na krześle przed komputerem potrafie tek siedzieć, co niektórych dziwi, na porodówce większość skurczy tak przesiedziałam, bo w tej pozycji najmniej bólu odczuwałam(grins)
kamilka86
moja bratanica ma zalecane zeby nie miec krzywych kolan
alinagj1o2
O takim siadaniu jak pisze siorek81 na piętach zawsze byłam uczulona przez lekarzy .to jeszcze nie jest najgorsze ale to jak dziecko zaczyna rozzuwać nóżki i pupa jest na podłodze a stopy po bokach. Ja w przedszkolu też zgłosiłam panią od synów że tak im nie wolno siedzieć i wiem że zwracają uwagę.Albo po turecku albo nóżki do przodu.Lepiej nawet jak dziecko siedzi przy stoliku niż jak siedzi na piętach.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.