Menu

sikanie do nocnika

Hej!
Pytałam już kiedyś o nocnik. Mała ma 2,5 roku. Jeszcze nie sika do nocnika. Radziłyście mi. żebym dała spokój, że jak przyjdzie pora to sama zechce- nic na siłę. Od paru dni jak zrobi "fu" to siąga rajstopy i przybiega i mówi pupa fu (i w końcu zaczyna mówić). Chodzi ze mną do wc, ale nie chce siadać na sedes ( ma nakadkę). Nie wiem co mam dalej robić. Chce mała dać od września do przedszkola. Tam wymagają sikania do wc. Niby mamy jeszcze spora czasu, ale nie chce nic zrobic, żeby sie nie znięchęciła do nocnika. Brakuje jej towarzystwa dzieci, poza tym mam nadzieję, że w przedszkolu poprawi jej się mowa (będą też spotkania z logopedą) ,a mi kwietnia szykuje się praca.
I czy syna też sadzać już na nocnik? Ma 11,5 miesiąca.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Justyna14
 404  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem nocnik dziecko

Odpowiedzi

renata29
Mój młodszy synek na krótko przed 3 urodzinami zaczął korzystać z nocnika.Były wcześniejsze próby,przez jakiś czas nawet nieźle szło, ale potem wcale nie chciał,uciekał.Namawiałam, tłumaczyłam, w końcu przestałam nakładać pieluchę.Kilka tygodni się moczył aż w końcu się przekonał.
kama86
Mój syn mając 2 latka odzucil pampersy,smoczek, butelkę i mówił całymi zdaniami.
Moja córka ma 2 lata i 3mc i o tym po co jest nocnik do tej pory nie wie,choć stoji cały czas na honorowym miejscu.Przelomem jest ze whole chce na niego usiąść choć na kilka sekund.

Cały czas tłumacz i pokazuj.
Synowi jeśli już chodzi to tez możesz pokazać do czego nocnik służy ale jak sama dobrze piszesz nic na siłę żeby się nie zniechęci..

Ja jestem na takim samym etapie z moja córka ile się już osluchalam od "ludzi dobra rada" ze to juz powinna wołać kupkę,że jest uparta,że w tyle bym dała i zaraz zrozumie o co chodzi..
TA JASNE!!!
Trzeba czekać i uzbroić się w cierpliwość.
jagoda30
Wrzuć na luz.Moja córka ma 3 lata 4 mce i dopier w zeszłym tygodniu załapała o co kaman:). Syn moim zdaniem jeszcze trochę mały,ale spróbować możesz.Jedno dziecko w wieku 3 lat samo pójdzie i zrobi siku i kupę do nocnika,a drugie rzeczony nocnik będzie nosiło na głowie.
chivas
A ja słyszałam, że norma nocnikowania jest bardzo szeroka. Dziecka nie ma sensu sadzać na nocnik wcześniej niż w skończonym 18 miesiącu i czas do nocnikowania mają do 4r.ż. W tym okresie nie ma co się stresować, zmuszać, kombinować.
Jak słyszę że ktoś chwali się nocnikowaniem 8 miesięczniaka, czy roczniaka, to przytakuję jedynie, uśmiecham się, ale wiem, że między bajki mogę takie opowieści włożyć. Nawet jeżeli posadzisz 11 miesięczniaka na nocnik i nawet jeśli zrobi tam siku to bez żadnej świadomości.
iwus198920
mój jutro kończy 2 latka na pytanie gdzie się robi siku pokazuję nocnik i mówi ''Tam'', na pytanie jak będzie wołał jak będzie mu się chciało siii odpowiada ''Mama siii!!!! Tata sii!!!!''
I na tym temat zakończony ;) Nie siada na nocnik jak raz siadł to i tak wstał i na dywan zrobił siku :p Więc czekamy ;)
amalka
Krzysio siusiu do nocnika zrobił może ze trzy razy, kupkę raz i to przypadkiem, tak "przy okazji". Autentycznie się tego wystraszył... Topek służył jako "dziura" do wrzucania klocków i zabawek. Junior pominął etap nocnikowania i zaprzyjaźnił się z toaletą. Poinstruowany przez tatę i dziadka (zabrali Go ze sobą do toalety- osobno oczywiście hehe) "jak siusiają duzi chłopcy", postanowił być Dużym Chłopcem. Do tej pory pamiętam maleńkiego człowieczka, stojącego na paluszkach i zaciągniętego do granic możliwości, byle tylko dosięgnąć (grins) Taaaaki był z siebie dumny za każdym razem (cuierek)
clyde22
Nasza prawie roczniaczka kuma (chyba) o co chodzi z nocnikiem. Sika, jeśli udaje nam się "trafić" w moment. Cieszy się, gdy my się cieszymy. Średnia na razie z 1-2 trafienia na dobę. Szału nie ma...
jagoda30
Przemciu no właśnie,ona sika kiedy chce,a tylko Wam uda się czasem złapać siku do nocnika.Moim zadaniem takie berbecie są jeszcze za małe żeby wiedzieć o co kaman.(pokoj)(kwiatek)
clyde22
Aguś, trafienie to podstawa, ale, moim zdaniem, coś jest na rzeczy... Mała sika na zawołanie, jeśli chwilę wcześniej nie załatwiła sprawy w pieluchę. ;)
chivas
Moim zdaniem to dopisywanie ideologii. Roczne dziecko fizjologicznie nie jest wstanie kapować że robi siku, tak, jak 3 miesięczniak fizjologicznie nie jest w stanie stanąć sam na nogi.
clyde22
Spierał się nie będę, bo nie siedzę w rocznej głowie, więc nie wiem, co ta głowa sobie myśli. Zapewne tematu nie kontroluje i nie "czeka" z sikaniem, bo zaraz nocnik podstawią... Chce akurat, to sika, czy w nocnik, czy w pieluchę, czy na łóżko, czy łojcu w bluzkę, a co!
jagoda30
A niech ma łobuz jeden, a co(grins)! Za brak cycków!
clyde22
(smiech)(smiech)(smiech)
Cholera wie za co...
iwus198920
a mój na raz i do nocnika i na dywan a co :p ten to potrafi :D
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.