Menu

Siostra szantażuje mnie że odbierze mi dziecko

Ratujcie nie wiem już co robić siostra szantażuje mnie że odbierze mi dziecko. Sytuacja trwa od momentu kiedy urodził się Ksawery a zaostrzyła w momencie kiedy została małego chrzestnego. Grozi mi że ma jakieś dowody przeciwko mnie i pójdzie z nimi do opieki. Co mam robić?

Ania111990
 683  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem szantaż

Odpowiedzi

alinagj1o2
Mieszkacie razem?. Co może mieć za dowody .Jak dalej będzie tak postępować to nie ona tylko ty możesz ją zaskarżyć.Żeby cię podać musi mieć dowody a nie puste słowa.
Ania111990
Tak niestety mieszkamy razem. Przed urodzeniem dziecka skończyłam z małym problemem szkołę. A co do pytania czy były jakieś sytuację którymi mogłaby mi zaszkodzić to raczej nie. Ona nie rozumie że dopiero uczę się bycia matką.
Panterka
Jeżeli zabieraliby dzieci za błędy popełniane przy wychowywaniu i opiece nad dziećmi to....... żadna kobieta nie miałaby przy sobie swoich dzieci...

Bądź najlepszą matką jaką potrafisz być i nie daj się szantażować.. Jeżeli dobrze się opiekujesz dzieckiem to Ci go nie zabiorą...
ilona222
Ania jest najlepsza matka jaką można być, a jej siostra dowodów na pewno nie ma, a jak już nie będą one użyteczne w sadzie:)i zgadzam się z uzytkownikiem alinagj1o2 ze to Ty Aniu możesz ja o to oskarżyć. Zobaczysz wszystko będzie dobrze nie mogą Ci tak po prostu odebrać małego bo miejsce dziecka jest przy matce. to tylko puste słowa Ali z zazdrości
Beatka2010
Najlepiej,jeśli masz taką możliwość to wyprowadz się i zamieszkaj z synkiem gdzie indziej,żeby ją odsunąć od Was. Jeżeli faktycznie nie masz nic na sumieniu jeśli chodzi o Twoje macierzyństwo a ona wciąż Ci grozi to moim zdaniem to Twoja siostra ma jakieś problemy emocjonalne z którymi sobie nie radzi.Może ma jakąś obsesje na punkcie Ksawerego???(wow)
malinowska
to jej powiedz żeby zrobiła sobie swoje dziecko a od ciebie i od Twojego syna sie odczepi...Jak można szantażować... głowa do góry nie daj się... jak nie ma powodu to nie masz się o co martwić ;-))(grins)
malinowska
to jej powiedz żeby zrobiła sobie swoje dziecko a od ciebie i od Twojego syna sie odczepi...Jak można szantażować... głowa do góry nie daj się... jak nie ma powodu to nie masz się o co martwić ;-))(grins)
MamaMateuszka
Jak radzą dziewczyny, postaraj się ją odsunąć trochę od Twojego synka, najlepiej się wyprowadź jeśli masz taką możliwość. A najważniejsze to się nie zamartwiaj tylko głowa do góry(kwiatek)(kwiatek)
Ania111990
Dziewczyny dziękuję za rady. Jedyne miejsce gdzie mogę się wyprowadzić to dom samotnej matki. Tylko nie wiem jakie warunki muszę spełnić by mnie tam przyjęli. A co do siostry to żadne argumenty do niej nie trafiają ostatnio nawet ojca owinela sobie wokół palca.
justii34
Jezeli masz czyste sumienie nie masz sie czego obawiac i ignorowac siostre.To ''raczej''w Twojej wypowiedzi jest do myślenia. Natomiast jeżeli czujesz sie nekana,nagabywana i zmeczona siostry szantazem udaj sie do radcy prawnego[jesli Cie nie stac to umow sie do darmowego w sadzie]by napisal pismo do siostry w ktorym uzasadni jej ,jakie sa konsekwencje,kary nękania psychicznego i szantażu oraz ze jesli nie odpusci załozycie sprawe .Najlepsza obrona jest ATAK(grins) .Jesli siostra czuje ze sie martwisz,boisz bedzie co rz gorzej.Milcz i zrob co pisze ...nie chowaj sie jesli naprawde masz czyste sumienie.NIEZBITYM DOWODEM JEST POROZMAWIAC Z NIA I NAGRAC ROZMOWE NA TELEFON.(grins) Niby wszystko trudne ale b.łatwe trzeba wziac sie do roboty(awve)
Ania111990
Zrobiłam mały krok w tej sprawie zadzwoniłam dzisiaj na telefon zaufania i tam mi poradzili bym zadzwoniłam do jednego z domów samotnych matek i zadzwoniłam tam. Powiedzieli mi że mam iść do opieki społecznej zgłosić sytuację a oni już sprawę załatwią. I w najbliższych dniach idę.
angelika28
A swoja drogą co to za siostra..jeżeli ma jakiekolwiek zastrzeżenia do Ciebie odnośnie opieki nad dzieckiem to wydaje mi się, że jako siostra powinna Ci pomóc a nie straszyć odebraniem dziecka...(nigdy)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.