Menu

siusianie w nocy

Mam problem z moim synkiem, ma 3 lata i 2 m-ce, od półtora roku w dzień chodzi bez pieluchy i jest ok , problem jest w nocy, do nie dawna zakładałam na noc mu pampersa, ale jakieś dwa miesiące temu uznałam że jak będzie spał bez pieluchy to nauczy się wstawać na kibelek, ale nic z tego , w nocy kiedy mówię mu że pójdziemy zrobić siku on płacze że nie, a potem sika na łóżko, ponadto rano nie pamięta że zrobił siku na łóżko i że go przebierałam, takie sytuacje oczywiście miały miejsce kilkanaście razy, to normalne czy powinnam szukać pomocy u lekarza?

gocha2914
 709  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie siusianie

Odpowiedzi

rozowa82
a moze spróbuj z podkąłdami na łózko, a wieczorem niech zrobi siusiu zanim pojdzie spac....a poza tym pytanie czy on sie budzi do siusiania w nocy? moja ma postawiony nocniczek koło łózka bo ubikacja jest na dole wiec dla mojej wygody (smiech) mamy nocniczek, to sama jak chce jej sie siusiu to wstaje i robi...
iwona1985
ja tak samo jak rozowa82 kładę podkład pod prześcieradło, ale przed spaniem córcia sika na nocnik i w nocy sama wstaje i sika jeśli chce nocniczek ma przy łóżku
rozowa82
ja nie kładłam wcale... miałąm to szczęście ze młoda sama przestała siusiuac w tydzien po nauce siusiania na nocnik... wpadke miałysmy tylko jedna..... ale "kibelek" stoi na honorowym miejscu
Majaaaaaa0000
Moja mała ma 2 latka 2 miesiące...w dzień woła siku zawsze i kupę też ,ale jak gdzieś jadę i wiem ze cały czas będziemy na mieście to zakładam jej pampersa...Ale jak jesteśmy u kogoś w domu to nie ma mowy o pampersie na tyłeczku!
I w nocy też konieczny pampers,zawsze...Ona przed snem zawsze pije butle rumianku 250ml...Wiec dlatego jej zakładam bo zawsze pampers jej za siusiany...

Ale myslę,że do końca lata i w nocy nauczymy ją wołać na nocnik, i przestane jej dawać przed snem herbatkę...(prezent)


U mnie znajoma wysadzała swojego synka przez sen,robił siku mówiła mu zrób siusiu, i odkładała i nawet nie wiedział,ze robił siku...(grins)
Madzik8889
Spróbuj mu nie dawać pić wieczorem w zależności o której chodzi spać to tak juz z 2 godziny przed nie dawaj kompletnie nic pić(ja tak robiłam mojej córce)

Po drugie daj mu pieluche tetrową do piżamki lub majtusiów(niewiem czym śpi) żeby w nocy poczuł że się zesikał(też tak robiłam)

Moja córka w marcu skończyłą 3 lata i już nie potrzebuje tej pieluchy bo się nauczyła spać bez mokrego łóżka:)
grazyna13
ja mam podobny problem z moją młodszą pociechą w dzien jest ok a w nocy mokre łóżko, narazie czkam cierpliwie , stosuje podkład na łóżko , wysadzam w nocy na nocnik ,bo sama sie nie budzi, nawet byłam u doktora i kazał poczekać do końca 4 lat z badaniami.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.