Menu

Skaleczenia u dziecka – rzecz nieunikniona

Nie da się uniknąć skaleczeń u dzieci. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy nasz malec nie upadnie na prostej drodze, czy nie przytrzaśnie palca drzwiami itd. Czasem wystarczą sekundy i nieszczęście gotowe. Jak wasze dzieci zachowują się, kiedy widzą krew? Czy dopóki kolano tylko boli i nie widać krwi jest wszystko w porządku, a potem zaczyna się płacz? Czy pomaga przyklejenie plasterka i pocałowanie? Napiszcie jak wasze maluchy znoszą tego typu urazy.

Ania
 1790  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

skaleczenia urazy

Odpowiedzi

monique25
Młody jest wytrzymały jak mnie nie ma ;np poobdziera kolana pełno krwi trzyma się mocno ale przy tacie ; jak tylko Ja jestem w pobliżu od razy płacz i przytulanie :)
daryjka87poznan
Moja wszystko chce kleic :D Plastrem.
korek221
Grześ niestety przy najmniejszym skaleczeniu płacze a na widok krwi dostaje histerii...:/ ale jak tylko podmucham,pocałuję ,przykleję plasterek to zaraz wszystkie boleści mijają:))
amalka
W zeszłym roku (mając niespełna latka) Krzysio biegnąc wyrżnął na chodnik. Serce podskoczyło mi do gardła a mój synuś wstał i pobiegł dalej. Gdy udało mi się go dogonić, zauważyłam zdarty nosek i krew na wardze. Aż się skrzywiłam ale na małym ból nie zrobił wrażenia. Innym razem zdarł kolanko, łokieć... nawet nie jęknął. Żeby było śmiesznie- wystarczy maleńka ranka na paluszku i już "niezbędny" jest plasterek :)
amalka
@miało być 3 latka :)
myszka838383
Mój nie da sobie przykleić plastra. Troszkę popłacze ...mama pocałuje i jest dobrze. Niedawno ja sobie palec przecięłam nożem..mały zobaczył krew i zrobił się blady, usta sine, prawie zemdlał. Położył się na tapczanie i zasnął. :) Taki wrażliwy..
emiliab
Kilka tygodni temu synek zdarł sobie paznokieć nikomu nie dał zmieniać opatrunków tylko mi. Teraz jak tylko trochę zedrze kolano to od razu bach plaster. Płaczu nie ma za dużo, ale podmuchać pomasować zawsze trzeba.
karolcia514
moja wiki ostatnio opazyla sie pokrzywa i kazała sobie na kleić plasterek bo ma kuku a jak się przewróci i zetrze sobie kolano to wiadomo troszkę po po plącze ale zaraz przestaje jak naklejamy plasterek
Magda27
U nas na wszystko plasterek i cisza jest....
natuuusia19
wiki ostatnio ma okres scierania kolan... jak sie wywali i zaraz zacznie plakac to staram sie ja czyms zagadac i mowie je, zedo wesela sie zagoi:):) czasem musze pocalowac:) a najlepszym lekarstwem jest jej brat cioteczny bartus:):):):) kiedys bylismy na stadionie miejskim i tam jest troche zuzlu.. wiki wywalila sie na nim jak gonila bartka... zaczela plakac w nieboglosy a krew sie lala... jak biegla do mnie to bartek zawolal ja i powiedzial "zlap mnie" a ona przestala plakac i poleciala za nim:):) dopiero popewnym czasie przypomnialo jej sie, ze ma kuku
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.