Menu

skazą białkową,

mamusie wszystko fajnie pieknie ale prosze niech ktos wkoncu mi to wytluaczy !! co znaczy ta "skaza białkowa"! bo ja komletnie niewiem co to znaczy skad sie bieze i ajk to wyglada! prosze pomozcie mi to zrozumiec! z gory dzieki(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(cukierek)(cukierek)

Anita21
 570  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Anita21
przepraszam u gory mialo byc skaza bialkowa!
krasna1
hehe
to alergia na białko mleka krowiego
a skaza to są skutki uboczne tej choroby to znaczy chrosty i czerwone policzki,chociaż nie tylko policzki
to tak w skrócie
myszka838383
http://linemed.pl/nhealth_guide/details/cId,17,id,514

przeczytaj :)
Delfin
to uczulenie na białko mojej siostry mała urodziła się ze zkazą białkową,musisz podawać dziecku jedzenie bez zawarości białka,krutko mówiąc przewalone.Teraz ma 5 lat i jest już dobrze,ale początki były ciężkie.
Mamusica2008
Anita mój maluch ma skazę białkową jest uczulony na wszystko co zawiera białko mleka krowiego, jest na specjalnym produkcie bez mlecznym (Bebilon Pepti 2) , ale uczulają też niektóre orzechy, jaja, mięso wołowe i wieprzowe (w tym cielęcina), kakao, czekolada, niektóre zboża, cytrusy i wiele innych. Przyjmuje leki odczulające i dzięki nim może niektóre z wyżej wymienionych produktów spożywać bez reakcji alergicznej. Alergia objawia się wysypką, "szorstką" skórą, często przy skazie białkowej pojawia się atopowe zapalenie skóry.
madzialenka
ja też mam z tym do czynienia:( mnie lekarz powiedział, że z nabiału mogę jeść tylko masełko. poza tym zero innych uczulających produktów typu kakao, cytrusy, truskawki itp bo alergia może się rozszerzyć i na nie. po jakimś czasie mogę spróbować pomału wprowadzać np mleko kozie na początek i zobaczę czy jest już ok. a tego typu alergia może może się też objawiać np ciągłym zapaleniem oskrzeli, przewlekłym nieżytem noska a nie tylko krostkami i szorstką skórą.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.