Menu

skaza białkowa

moje dziecko ma skazę białkową mam pytanie co moge jeść a co nie mogę wiem ze napewno przetwory mleczne odpadają.(glodna)(glodna)(glodna)

mrugosia
 601  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta dziecko

Odpowiedzi

Wisienka
Lekarz powinien powiedzieć i dać jakąś rozpiske
mammma
oj, dużo rzeczy, bo to chodzi też o wędliny, parówki, słodycze, herbatniki i ciastka. dodaje się do nich hydrolizaty białek mleka. musisz czytać dokładnie skład produktów, które zjadasz. ponadto alergia na białka mleka kroweigo występuje często krzyżowo z alergią na soję i orzechy.
krasna1
mnie lekarka zabroniła samego mleka pić ,jego przetworów i ogólnie wszystkiego co zawiera mleko.
ale da się żyć bo ja ostatnio wyszperałam nawet ciasteczka,które nie zawierają mleka a robione są na tłuszczach roslinnych
sama zresztą robię szarlotkę
na razie jest ok
sweetnessa27
Co można jeść


* mięso drobiowe i królicze
* ryż, makaron, kasze, ziemniaki
* marchewkę, kalafior, brokuły, brukselkę i kapustę (w małych ilościach – powodują wzdęcia)
* żółtko jaja kurzego
* owoce (oprócz cytrusów)

Czego nie wolno jeść:


* produkty mleczne i mlekopochodne
* białko jaja kurzego
* wołowina, cielęcina
* orzechy (przede wszystkim arachidowe)
* czekolada, kakao
* napoje gazowane, butelkowe, soki kartonowe
* owoce cytrusowe i soki z tych owoców (np. pomarańcze, mandarynki, cytryny)
* ryby wędzone i morskie, skorupiaki
* chipsy, przyprawy do potraw (gotowe, torebkowe, kostki do zup)

Należy uważać na wszystko co pryskane, tuczone a także tłuste, smażone i pikantne potrawy.
Jeśli dieta nie pomaga, lub karmiąca mama nie jest w stanie dłużej przestrzegać tak rygorystycznych zasad żywienia, lekarz przepisuje hydrolizat białkowy (Bebilon Pepti lub Nutramigen).
sweetnessa27
A to mleko sztuczne jeżeli bedziesz musiała niestety przerwac karmienie piersią:

Mieszanki mlekozastępcze

1. Hydrolizaty kazeinowe (Nutramigen, Pregestimil). Uzyskane z frakcji kazeinowej mleka krowiego. Rzadko uczulają, mają gorzki smak, mało zachęcający wygląd i zapach. Trudno je wprowadzić u starszych niemowląt lub dzieci po ukończeniu 1 roku.
2. Hydrolizaty z białek serwatkowych (Profylac, Bebilon-pepti, Alfare). Są lepsze w smaku niż hydrolizaty kazeinowe, jednak częściej mogą dawać objawy alergiczne.
3. Preparaty o wysokim stopniu hydrolizy zawierające wolne aminokwasy (Bebilon amino, Neocate) stosowane są w przypadkach ciężkiej alergii na pokarmy, w zaostrzeniach, w alergii karmowej opornej na leczenie innymi preparatami dietetycznymi. się te preparaty mieszankami elementarnymi. Mają zły smak i przykry zapach.
4. Preparaty sojowe (Prosobee, Bebilon sojowy, Humana SL, Bebiko sojowe), w których źródłem białka jest białko soi wzbogacone ważnymi aminokwasami (metionina, tauryna). Preparaty te dobrze zastępują mleko krowie, można się jednak na nie uczulić, podobnie na mleko krowie. Białka soi szczególnie łatwo uczulają, jeśli stosuje się je w okresie uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego.
5. Preparaty o niskim stopniu hydrolizy. Jest to modyfikowane mleko o małej alergogenności, np. NANHA. Przewidziane są dla dzieci z rodzin obciążonych ryzykiem alergii na pokarmy, ale bez wyraźnych objawów alergii. Wszystkie te mieszanki zapewniają prawidłowy rozwój dzieci.
sweetnessa27
Życze wytrwałości i wszystkiego dobrego:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.