Menu

skaza bialkowa

dziewczynki mam pytanko,moj maluszek ma skaze bialkowa,ma 4 miesiace,karmie go bebilonem pepti,i wczesniej mial taka sucha skore,a teraz juz nie i tak sie zastanawiam w jaki sposob mozna poznac ze dziecku juz skaza przeszla?czy wogle sama moge to poznac?

karolinkar
 891  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie mleko dziecko

Odpowiedzi

Allicja
Bozenko, chyba, ze juz jak na grzeczne dziewczynki przystalo poszly spac(grins)(grins)(grins)(grins)
Magdzik
Jak przejdą dolegliwości brzuszka, płacz i ta łuszcząca się skóra, to znaczy, że skaza już przeszła(grins)(grins)(grins) Ale mleko musi zostać na razie to samo, dopiero po skończonym roku możesz zmienić, oczywiście w konsultacji z lekarzem(kciuki)
Mamusica2008
Kochana mój też miał skazę i dopiero po roczku mu przeszła więc mimo poprawy skóry i braku innych dolegliwości na razie nie zmieniaj mleka tak jak napisała Magdzik (grins)
Ewinia
Sucha skóra zwykle towarzyszy skazie. Jeśli skaza została rozpoznana przez lekarza, trzeba stosować bezwzględnie preparaty mlekozastępcze, m.in. Bebilon pepti i odpowiednie emolienty na skórę. My mieliśmy właśnie Bebilon, a potem przeszlismy na Nutramigen. Tak możesz rozpoznać sama czy skaza przeszła, ale tego nie radzę, bo to może być niebezpieczne dla maluszka. Zwyczajnie, z czasem gdy malec podrośnie, podając mu nowe rzeczy do jedzenia, rozpoznasz..., bo jeśli jest skaza to pojawi się wysypka, nawet gdy będzie mały dodatek mleka.
U mojego synka pojawiła się w 5 miesiącu i jest niestety do dzisiaj, a ma juz 4 lata. Oczywiście wiele dzieci wyrasta z niej duużo szybciej. My mamy to w genach, bo nie brakuje alergików w naszej rodzinie. Mój mały ma również AZS, atopowe zapalenie skóry, więc wciąż jest ona u niego sucha. A gdy skóra jest sucha, swędzi. Smarownie kremami pomaga.
Ewa0528
Mojej kuzynki córcia miała skaze białkową i piła mleko o ile dobrze pamietam NAN HA ale czy pózniej zmieniała na inne to nie wiem.Do 2 roku życia miała diete bezmleczna potem stopniowo lekarz kazał podawac w małych ilosciach produkty mleczne i skaza bialkowa z czasem przeszła.Ale na temat czy skóra przy tym jest sucha niestety nie wiem
anulaw
bebilon pepti jest mlekiem dla dzieci ze skaza więc po nim objawy ustępują ale nie możesz sama zmieniać mleka zazwyczaj robi się to gdy dziecko kończy rok i to pod kontrolą wcześniej ok 10 miesiąca możesz dziecku podać jakiś serek lub jogurcik ale trzeba obserwować reakcję.Mój starszy syn miał skazę i pił Nan HA ale jednocześnie przyjmował ZYRTEC na alergię,ponieważ innego mleka nie chciał,kaszki też trzeba mu kupować te bez mleczne i przygotowywać je na bebilonie pepti.Ale pocieszające jest to że dzieci mogą wyrosnąć z alergii.POZDRAWIAM
joasik31
Moja Natalka miała skazę białkowa i AZS. dzisiaj ma ponad dwa latka i ani śladu skazy. Byłyśmy na diecie bez mlecznej, ale takiej bezwzględnej przez cały pierwszy rok życia, a potem próbowałyśmy pokarmów mlecznych. Natalka piła Nutramigen i przyjmowała leki histaminowe i dostawała szczepy bakterii, np. Dicoflor, ale to wszystko zapisywał nam alergolog, więc zachęcam do wizyty u alergologa. Na pewno będzie dobrze.
mbeltowska
sama nie zmieniaj mleka. skóra się poprawiła, bo alergen został usunięty z organizmu. pierwsza prowokację białkiem mleka krowiego robi się kiedy dziecko skończy rok. podawaj dziecku probiotyki, np. latopic, są bardzo pomocne przy alergii pokarmowej.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.