Menu

Skaza białkowa

Czy Wasze dzieci miały skazę białkową? Jakie były pierwsze objawy i jak się to rozwijało w późniejszym okresie? Czy skaza ustąpiła? Ciekawi jesteśmy Waszych doświadczeń w tym temacie.

Ania
 1560  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta 1-3 lat Zdrowie skaza białkowa

Odpowiedzi

otylka
moja córka dostała skaze w 3 tygodniu życia. miała krostki na szyi, policzkach i za uszami, sucha skóre, policzki się jej jakby świeciły. do tego widac było że po karmieniu boli ja brzuszek, pręzyła się bardzo i płakała. zaczęła pić nutramigen i problemy z układem pokarmowym skończyły się bardzo szybko, krostki schodziły z 3 tygodnie. dodawałam jej probiotyki do mleka, oczywiscie te bez białka krowiego w składzie, najpierw dicoflor30, potem latopic, bo przeczytałam że pomaga zatrzymac tzw. marsz alergiczny. oczywiscie cały czas pilnowałam diety. teraz mała ma 1,5 roku, jest po prowokacji białkiem krowim i wyglada na to ze skaza minęła. za to jest uczulona na jajko i kilka owoców...
mbeltowska
skaze córka miała zdiagnozowana, kiedy miała niecałe 2 miesiace. miała problemy ze strony układu pokarmowego plus wysypkę. piła nutramigen, tez dostawała latopic na wzmocnienie układu pokarmowego. skaza sama minęła kiedy miała około rok.
lubanska
a ja męczę się ze skazą u córki już dwa lata, ciągle nie mija. ale nadal mam nadzieję, że w końcu przejdzie. podawałam tez latopic, może zaowocuje to w przyszłości i marsz alergiczny nie będzie postępował.
orzech
ja też czekam aż skaza minie, ale póki co nadal córka pije nutramigen. latopic muszę podać, bo ma sporo pozytywnych opinii w internecie. może pomoże w walce z alergią. skórę małej nawilżam emolientami, więc nie jest źle. ale skaza to kłopot, bo im dziecko starsze, tym wiecej potraw chce jeść i trudno będzie mi utrzymać diete :/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.