Menu

skaza białkowa a AZS

czy skaza białkowa może wywołać atopowe zapalenie skóry???

ulenka091987
 852  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie skaza białkowa atopowe zapalenie skóry

Odpowiedzi

joasik31
Przy skazie białkowej pojawia się atopowe zapalenie skóry.
Moja córka tak miała, teraz juz nie ma skazy, trochę skóra jest wrażliwa, ale też to nie jest AZS. Mała ma 21 miesięcy.
supergaska
skaza białkowa jak najbardziej może wywołac azs, dlatego tak wazne jest szybkie zdiagnozowanie i przejście na diete. niestety nie zawsze da się azs uniknąc. warto podawać dziecku latopic, to probiotyk, który wspomaga układ pokarmowy w walce z azs, jest polecany dla dzieci z alergia na białko krowie. ma swoja stronę www.latopic.pl, można tam sporo poczytać na temat alergii pokarmowej i nie tylko.
otylka
niestety skaza i azs często chodza w parze. trzeba pamietac o diecie i restrykcyjnie jej przestrzegać. kiedy skora robi sie sucha od razu trzeba zacząc natłuszczać. polecam kosmetyki a-derma, sa drogie, ale bardzo wydajne i skuteczne, przekonałam sie o tym niedawno. probiotyki tez jak najbardziej warto podawać, latopic w takiej sytuacji jest odpowiedni, bo nie ma w składzie białka mleka krowiego, tez czytałam o jego dobrym wpływie podczas leczenia azs.
nieborakrak
u mojej córki tez pojawiło sie azs i tez ma skazę białkową. na szczęście azs przebiega u niej w miarę łagodnie. podajemy małej latopic, żeby wspomóc organizm w walce z chorobą i stosujemy kosmetyki emolium. do tego dieta bezmleczna oczywiście.
lubanska
myślę, że w większości przypadków skaza spowodowała azs. można temu zapobiec eliminując białko mleka krowiego, podajac probiotyki, także latopic, bo jest przeznaczony dla dzieci z azs i skazą właśnie.
orzech
niestety skaza często idzie w parze z azs. sposobem na to jest dieta i odpowiednia pielegnacja skóry. mozna też podawać probiotyki przeznaczone dla alergików, np. latopic. sporo informacji jest na jego stronie www.latopic.pl
cybulka
skaza wywołuje azs i to bardzo często. można faktycznie próbować temu zaradzić podając probiotyki, np. latopic, ale trzeba je stosować około 3 miesiące żeby był jakiś efekt. poza tym trzeba konsekwentnie trzymać dietę bezmleczną, a nowe produkty wprowadzać ostrożnie i powoli.
wera10
azs bardzo często występuje w wyniku skazy białkowej. ja podawałam córce probiotyk latopic, który pomaga zapobiegać marszowi alergicznemu. można o nim i alergii przeczytać na jego stronie www.latopic.pl
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.