Menu

Skaza??? Nie skaza??

Ostatnio pytałam już o to, moja córeczka ma szorstką, zaczerwienioną skórę na brwiach i skroniach. Lekarka kazała smarować jakąś maścią i nie zmieniać mleka... a mi to wygląda na skazę białkową, teraz taką skórę suchą ma tez na łokciach, ulewa ostatnio dość dużo i krztusi się trochę przy jedzeniu. Czy któraś z Was, która miała do czynienia ze skazą może dokładnie powiedzieć jak to wygląda? Dzięki.

zosiafia
 868  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie uczulenie sucha skóra skaza białkowa

Odpowiedzi

basiaikubus
ja jak odstawiłam małego od piersi to momentalnie pojawiły się problemy ze skórką mojego synka; ale tylko na buźce były to takie krostki czerwonawe i szorstkie w dotyku. poszłam do lekarza i kazał mi wyeliminować nabiał i okazało się że to jednak skaza białkowa;
a to że lekarz kazał ci smarować maścią a nie zmieniać mleka to nic nie da co z tego jak będziesz smarować jak przyczyna tkwi w mleku które cały czas podajesz.
poproś o recepte na bebilon pepti i obserwuj maluszka ;)
Mamusica2008
Poproś lekarza pediatrę bądź rodzinnego o skierowanie do alergologa- najlepiej będzie jak Twoją córeczkę obejrzy specjalista. Mój synek ma skazę białkową a zanim pediatra stwierdziła tą chorobę to mój synek musiał się przez 1,5 miesiąca męczyć a my z nim. Próbowaliśmy wszystkich dostępnych mlek na rynku po każdym była wysypka a pediatra zamiast wysłać nas do specjalisty przepisała maść fakt skuteczną ale ze sterydami którą natychmiast kazał odstawić alergolog bo robiła więcej szkody niż pożytku. Pozdrawiam
joka26
Malutek też miał takie czerwone, szorstkie placki na rękach i policzkach. Najpierw dostałam maść ze sterydami a teraz już tylko nawilżającą też robioną w aptece.
A wyeliminowałam z mojej diety cytrusy, orzechy i pestki słonecznika i jest ok.
zosiafia
Dzięki, Dziewczyny. W takim razie idę jutro do lekarza jeszcze raz będę trochę bardziej zdecydowana :)
anita3276
MOJ MALY MIAL TE SAME OBIAWY CO U CIEBIE NAJGORSZE BYLO ULEWANIE I PLACZ,A DOTEGO KUPKA ZE SLUZEM.MIAL SKAZE DOSTAWAL SPECJALNE MLEKO NUTRAMIGEN! OKOLO 7 M-CA MU PRZESZLO JAK ZACZAL JESC OBIADKI!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.