Menu

Skoki ciśnienia w ciąży

Witam. Jestem w 15 tygodniu ciąży i za każdym razem kiedy mierzę sobie ciśnienie ( robię to tak 2 razy w miesiącu) to wyniki znacznie się różnią. Zawsze miałam książkowe ciśnienie, nawet kiedy się zdenerwowałam to podnosiło się nieznacznie. Wiem, że w czasie ciąży może być ono trochę wyższe, ale czasem wyniki mnie przerażają. Np. kiedy lekarz ostatnio mi mierzył miałam 140/80, trzy dni pózniej mierzyłam w aptece i miałam 126/75 i puls 90 tak więc idealnie, teraz znów mam 136/72 i puls 115. Zauważyłam, że te poziomy rosną kiedy jestem po jakimś wysiłku, np długim spacerze lub sprzątaniu. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?? Czy to normalne aby ciśnienie tak skakało?? Za tydzień idę do lekarza i oczywiście z nim porozmawiam, ale póki co chciałabym poznać Waszą opinie na ten temat.

melka102
 3795  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża zdrowie ciśnienie

Odpowiedzi

aniula
rowniez w pierwszej ciazy mialam nadcisnienie, gestoze...tak jak napisala womennn...jezeli przekroczt 140/90, to szybciutko do lekarza..jezeli sie martwisz miez je 2 razy dziennie....jezeli masz aparat..
asiarej
Tak naprawdę, żeby zbadać ciśnienie, to należy to robić raczej w podobnych warunkach i nie po wysiłku. Trzeba posiedzieć kilka minut, odpocząć. Inaczej to jest dosyć niemiarodajne. Ważne też jest jak się czujesz. Pozdrawiam i życzę zdrówka!
paulaa
ja miałam pod koniec ciąży nadciśnienie 170 i trafiłam na tydzień do szpitala a potem leki na obniżenie ciśnienia brałam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.