Menu

Skurcze Braxtona- Hiksa

Dziewczyny mam pytanie odnośnie skurczy przedporodowych! Jak odczuwałyście te skurcze i ile przed porodem wam się nasiliły? Ja jestem w 31 tc- no w następnym tyg wchodzę w 32 i czuje niemal codziennie skurcze! Nie są bardzo bolesne ale często upierdliwe i od jakiegoś czasu się nasilają! To coś w rodzaju bóli na okres! To jest moja druga ciąża, ale w pierwszej córcie przenosiłam i wywoływali mi poród! Nic takiego nie czułam!

Grosik007
 669  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie skurcze

Odpowiedzi

Lwiczka
Ja też poprzednio nic nie czułam a teraz od 6 m-ca mam takie skurcze. Lekarz mi powiedział że do 10/dzień jest ok. W razie silniejszych, bolesnych do szpitala na IP.
Lwiczka
Aaaa i mnie kazał łykac magnezin 3x1tabl +nospę doraźnie.
tlolek
mnie w obu ciążach dopadły już po 20tc i były silne i bolesne
dostałam aspargin i no spe
amalka
U mnie nasiliły się po 30stym tygodniu, takie nieco bardziej bolesne pojawiły się 4.09.2007 (w 36ym tygodniu) 8.09.2007 Krzysio był na świecie (cukierek)(prezent)
piasekpustyni
ja nie miałam ZADNYCH ani Braxtona ani innych. nie mam pojęcia co to skurcz...
madzia1330
piasekpustyni@ - dokladnie tak samo jak ja.... co to skurcz dowiedzialam sie dopiero przy porodzie (kciuki)
kasiulka1985
u mnie było tak, że twardniał mi co parenaście minut brzuch i przy tym taki nieprzyjemny skurcz jak własnie na okres, bardzo to niemiłe było że aż mi się gorąco wtedy robiło. Tak miałam na 3-4 dni przed porodem.
kreskah
hmm a ja nie wiem, lekarz dawał mi no spę na skurcze, jak mu opisywałam co czuję, a ja nawet nie wiedziałam, że to skurcze. Nic mnie nie bolało, tylko trochę "spinało" mi brzuch.
Przy drugiej córce zwłaszcza, czasem zginało mnie aż w pół, ale nie czułam przy tym bólu, tylko takie właśnie "napinianie " brzucha.
Jeśli to były skurcze, no to szczególnie w drugiej ciąży miałam często i to już od dwudziestego- któregoś tygodnia.
Ale nic mnie nie bolało, nie wiem co to akcja porodowa, nic z tych rzeczy- miałam dwie planowane cesarki. A boleć zaczęło dopiero parę godzin po :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.