Menu

Śledzisz na bieżąco aktualne wydarzenia z kraju i ze świata?

Nowoczesne technologie pozwalają na przekazywanie informacji w błyskawicznym wręcz tempie. W konsekwencji tego, informacje z kraju i ze świata docierają do nas jeszcze szybciej. Jak się okazuje, fakt ten może oddziaływać na nas negatywnie. Jak bowiem donosi serwis wyborcza.pl , "samo czytanie lub oglądanie nieprzyjemnych wiadomości powoduje stres nie mniejszy niż uczestniczenie w dramatycznych wydarzeniach". Do wniosków takich doszli naukowcy po zbadaniu reprezentatywnej próby "ponad 4,5 tysiąca osób pod kątem ich reakcji psychologicznych na doniesienia mediów o wydarzeniach, takich jak zamach na World Trade Center, uderzenie huraganu Sandy, zamach w Bostonie i strzelanina w szkole w Sandy Hook (...) Przy większej dawce informacji poziom stresu [u badanych] był nawet większy niż u osób, które były bezpośrednimi świadkami zamachu." Uważasz tę tezę za prawdopodobną? Jak Ty reagujesz na negatywne informacje, które media wręcz nieustannie przekazują z różnych zakątków kuli ziemskiej? Śledzisz na bieżąco aktualne wydarzenia z kraju i ze świata?

Śledzisz aktualne wydarzenia z kraju i ze świata?

NetMamaTeam Team
 419  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport wiadomosci

Odpowiedzi

LaMandragora
Tak, lubie wiedziec, co sie dzieje. I nie, nie stresuje mnie to bardziej. Nie uwazam, ze jak czegos nie wiem, tzn. ze jest super.

Duzo TV nie mowi jednak i nie mam tego bezwartosciowego dla mnie pudla.
amalka
Różnie z tym bywa... Na ogół wolę jednak przeglądać serwisy informacyjne i wyławiać tylko sprawy mnie interesujące.
Beatka9316
Jeśli chodzi o oglądanie to różnie bywa, bardzo rzadko oglądam. Akurat o 19 jak idą wiadomości to jest pora kąpania Majki. Więc nie bardzo mam możliwość oglądania. Wolę czytać tylko to co mnie akurat zainteresuję :)
katarynka3311
Śledzę głównie w internecie, bo lubię być poinformowana, ale nie interesuję się polityką.
flame123
Ostatnio wystarczy mi ten, za przeproszeniem, syf, o którym już wiem.
renata29
Jestem raczej ignorantką w tej kwestii.Czasem docierają do mnie strzępki jakichś informacji i jak coś mnie zainteresuje to chcę się dowiedzieć więcej.Cenię sobie własny spokój i staram się go nie zakłócać.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.