Menu

Ślimaki...

Czymcie mnie bo nie strzymiem (zla) Na mojej działce nie rośnie już niemal NIC!!! Każdą jedną roślinkę, która ku radości naszej wykiełkowała, wpier...iły ślimaki!!! Śladu nie ma po sałacie, kalarepie, pomidorach, rukoli... Ostały się niedobitki rzodkiewki i czosnek z jesieni. Małż gromy ciska (inspekt uszykował i tam też pusto) a i mnie już trafia, bom się tyle urobiła w koło roślinności...

Jagódka o pomoc przy kretach prosiła, ja o radę na wyzbycie się śluzowatych i żarłocznych paskud. Help Kasiowi plis!

amalka
 463  22

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Dom i Ogród ślimaki

Odpowiedzi

iwus198920
A mi sarenki wpier... wszystko.. A co do ślimaczków to wyzbieraj je ;)
Elfka
Kurwunia, a może je tak sprzezywać co ? Może uciekną????
Nie wiem , jakoś ktoś gdzie te ślimory w czymś moczył. Nie wiem co by było dobrego na to bo ze mnie taki ogrodnik jak z koziej dupy brele. Pomóżcie Kasiowi dziewczyny bo Elf się nie zna ;-( No, a psinek mój ślimaków nie jada to Ci go tam nie poślę na wytępienie Amalko ma ;-(
lwica
Zbieram i wrzucam do pojemnika z solą kuchenna, a na ich ścieżkach też sypię sól, jak na razie pomaga.
stokrotka30
środek specjalny na ślimaki załatwi sprawę(niebieski proszek -ja kupuję ślimax)....do kupienia w każdym ogrodniczym
Elfka
"Ślimaki z muszlą można łatwo zebrać z roślin do naczynia i wypuścić z dala od ogrodu. Ślimaki nagie w dzień są ukryte. Jeżeli chcemy wyłapywać je i niszczyć, musimy zwabiać je w jedno miejsce. W tym celu wykłada się na mokrą glebę wilgotne szmaty, deski, papę, liście łopianu lub kapusty, pod którymi te lubiące wilgoć zwierzęta kryją się w ciągu dnia.

Można wykładać przynęty pokarmowe: pokrojoną marchew lub jabłka, przepołowione ziemniaki, plastry buraków. Jako roślinę-pułapkę można posadzić bieluń dziędzierzawę, który przywabia ślimaki.

Jednym ze skutecznych sposobów na ślimaki w ogrodzie jest umieszczenie w ziemi plastikowych kubeczków lub talerzyków wypełnionych piwem. Ślimaki, które bardzo lubią piwo, zwabione – po prostu wpadają do tych pułapek."


http://muratordom.pl/ogrod/pielegnacja-ogrodu/jak-pozbyc-sie-slimakow,127_1359.html

Sporo fajnych sposobów.
jagoda30
Pijane ślimaki hahaha(smiech) może ja krata upiję i se pójdzie??????
Elfka
He he daj temu "kretu" jabola
amalka
Gorzej jak krecikowi jabcok posmakuje i kumpli na imprezkę zwoła (smiech)
Elfka
Kulebele tego nie przemyślałam ;-( Takiego śleptoka to może ino zachęcić bo co mu zostało w życiu? Tylko napoje wyskokowe bo jak ślepy to na baby opalające się na działce nie popatrzy...nic yno pić z kolegami.
clyde22
Zaraz, zaraz... Imprezować to my mieliśmy, a krety, ślimaki i inne gady miały iść precz!... (pokoj)(jezyk)
clyde22
Elfka, jak ślimak zobaczy Amalkę opalającą się na działce, to za nic nie zechce terenu opuścić... (pokoj)(pokoj)(pokoj)
Elfka
Racja żabko, jak Aml tam im dziennie paraduje to co się dziwić, że nie chcą się odpierwiastkować. To Jej wina ewidentnie, za urodna jest !!!!!
Elfka
Amalka...ucięło miiiiiiiiiii
clyde22
(smiech)
Co Ci ucięło? (pokoj)
Elfka
(smiech)(smiech)(smiech)
amalka
(smiech)(smiech)(smiech)

No i... się speszyło Kasiowi (lalunia)
loli
Moje psiaki są najlepsze na ßlimaki bo to amstafki są to wiadomo że pozeraja wszystko ale ich nie oddam bo muszą koło domu robotę zrobić najpierw(kciuki)
amalka
@Loli to wbijaj na imprezę i psiaki zabierz (grins)

A tak na poważnie- niegdyś tu straszono, że po spotkaniu w realu magia mija, jednak z co najmniej kilkorgiem chętnie bym się spotkała... Z pewną taką Łobuzicą już niedługo!!!

Ps. Jedną z najbliższych mi kobitek poznałam tutaj i po pierwszej wypitej wspólnie kawie, mogłam opowiedzieć jej totalnie o wszystkim. Buziam Cię Domiś (cukierek)
iwus198920
trzeba kiedyś zrobić taki wieeelki zjazd :)
Elfka
Ech z takich zjazdów nigdy nic nie wychodzi ;-) Jeden forumowy przeżyłam, górski i po mega rozczarowaniu koparka mi opadła. No, ale my jesteśmy inakszejsze to może pyknie. No i ja z Jedną Taką cudną duszyczką to na bank niedługo się spotkam, nawet już trasę na googlach obczaiłam ;-) Daleko ni mum ;-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.