Menu

Słodzenie herbaty

Słodzicie dzieciom herbatę?! Ja do tej pory nie słodziłam Nikoli ale ostatnio babcia dała jej słodką herbatę - i koniec - teraz chce pić tylko słodką. Kochana teściowa...

jolks28
 1056  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie słodzenie cukier herbata

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Moje dziewczynki nie pija w ogole herbaty, a jesli to owocowa i nie slodzona. Na ogol pija wode, albo rozcienczone soki owocowe.
Ale to slodzenie herbatek przez babcie tez znam. Jak bylam w odwiedzinach u mamy to trzeba bylo widziec z jaka miloscia chciala robic czarna (!) herbatke z cytrynka i oczywiscie obowiazkowo poslodzona cukrem. A Fatimie to oczy az z orbit wychodzily. I kto wtedy byl be? A jakze... mama! Bo? zabraniala takich "pysznosci"!
czarnamamba
To może teraz zacznij w drugą stronę - daj łyżeczkę cukru - takie małe oszustwo i stopniowo zmniejszaj dawkę. Córeczka pewnie nawet się nie zorientuje. U nas w rodzinie mało kto słodzi herbatę więc problemu nie ma.
carla1978
Dziewczyny ale nie przesadzacie troszkę. Przecież to chyba nic takiego jak będzie miała jedną łyżeczką posłodzoną herbatę. Ja jak byłam mała to mama dawała mi tylko taką herbatkę i jakoś teraz nie mam problemów z wagą ani nic mi nie ma :)
kachna30
@carla1978: Zgadzam sie z tobą teraz jest po prostu taka moda... Nie wiem ile jest prawdy w nawykach żywieniowych dzieci a ile po prostu tylko teorii - ale jak się tak poczyta wypowiedzi to wszystkie dzieci są super zdrowo odżywiane - zero słodyczy, same owoce i warzywa, woda mineralna, orzechy itd. Jakoś średnio w to wierzę. Adaś słodzi herbatę dwie łyżeczki, jest zdrowy jak rydz i chudziutki. Je tez batoniki i czekoladki a nawet chipsy. I jakoś jest wszystko ok!
hogata
@kachna30 - masz rację. Każdy potrzebuje trochę słodkiego. ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.