Menu

Słoiczki smakują a domowe zupki nie

Moja córa zdecydowanie bardziej woli wcinać słoiczki niż gotowane zupki. Gotuje normalne zupki, miksuję, nie solę, nie przyprawiam - wszystko jak w przepisać. Mimo to mała nie chce ich jeść. Ale jak odgrzeję słoiczek to wcina aż się uszy trzęsą. Jak to zmienić?

dudka
 1553  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie słoiczki zupki gotowe dania odżywianie

Odpowiedzi

Pixelka
Niestety dzieci tak mają. Mój Krzyś też woli słoiczki. Co mu ugotuję to wypluwa - a słoiczki pycha. Ale stwierdziłam że nic na siłę. Moim zdaniem słoiczki są tak dobrze zbilansowane, że niczego mu nie zabraknie. A dla mnie to wygoda.
KdaPl
A u nas jest na odwrót. Mateusz wcina zupki gotowane przez nas, natomiast gotowych dań słoiczkowych nie tknie.
Akoo
@dudka myślę, że najlepiej jest cierpliwie czekać, jeść ze smakiem smaczne gotowane zupki w towarzystwie dziecka próbować podawać a może z czasem się zainteresuje, Wszystko w swoim czasie.
kasia13_archiwum
Twoja mala ma przeciez DOPIERO 5 miesiecy.
Moze sie jeszcze wiele zmienic. Skoro smakuja jej sloiczki to nie martw sie tym zbytnio i podawaj jej sloiczki.
U moich dziewczynek tez bylo roznie.
Starsza nie chciala w 1. roku zycia w ogole nic innego jak piers (odmawiala nie tylko gotowanego, rowniez sloiczkow). A jak skonczyla roczek to z dnia na dzien zaczela z nami jesc i to doslownie wszystko.
Moja mlodsza natomiast (sloiczki zaczelam jej podawac jak miala 7 miesiecy) byla rowniez na poczatku takim sloiczkowym dzieckiem. Od rana do wieczora tylko sloiczki. Jak skonczyla 9 miesiecy zainteresowala sie nagle tym, co my jemy i nagle sloiczki byly be.
Od tego czasu jadla z nami.
Zostaw swojej malej po prostu czas.
kata717
albo mieszaj sloiczek z Twoja zupa najpierw malutko a potem coraz bardziej.. wiesz jedna lyzka zupki ze sloiczka nastepna Twojej i tak na zmiane... moze sie przekona
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.