Menu

Ślub

Witam,czy wszystkie macie już slub???Co myslicie o tym,czy jest to konieczne w zwiazku? Ja jestem zareczona ale jak tak aptrze na te zycie to czesto zastanawiam sie czy to bylaby dobra decyzja o tym slubie. Moze czasem warto poczekac tym bardziej ze nie mieszkamy jeszcze na swoim:(

Ancia0110
 738  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina rodzina

Odpowiedzi

Ancia0110
miało być patrze*:)
Ancia0110
Ja tez uwazam ze te wzystkie prawa i zakazy religijne to jeden wielki bezsens!!! Tak samo ze chrztem dziecka,przeciez dziecko nie jest niczemu winne!!!
marzenkag
ja mam tylko cywilny bo uznalismy z mezem ze to nam wystaczy a przynajmniej narazie.
Juli1303
Mnie to nie interesuje w jakim kto żyje związku.
Ja 4 lata temu brałam cywilny (wtedy byłam gotowa tylko na taki ślub). W międzyczasie wszystko u mnie dojrzało i zdecydowaliśmy sie na cichutki ślub kościelny (czulismy oboje taką potrzebę). Myślę że o takich rzeczach powinno sie myśleć z rozwaga, bo ślub do czegoś zobowiązuje, i nie powinno sie go nigdy brać dla swiętego spokoju, albo że dziecko w drodze. To jest decyzja poważna.
monilajsa
witam jesteśmy 10 lat po ślubie kościelnym była to nasza świadoma decyzja, jednak ślub do czegoś zobowiazuje nam to pasuje. Masz ślub masz łatwiej(jest to moje zdanie). Pozdrawiam gorąco(awve)
malgosia
ja jestem prawię trzy lata po ślubie i sobie chwalę. U nas jest tak,że to nas bardziej jeszcze zbliżyło i związało ze sobą.

@Ancia0110 a co do chrztu, to jasne,że dziecko nie jest niczemu winne. I jeśli książa nie chcą udzielać chrztu dzieciom, to nie ze względu na nie, ale na brak wiary u rodziców, którzy w przypadku chrztu niemowlaczka obiecują w jego imieniu wychowanie w wierze. Jaki jest sens chrzcić dziecko jak się nie utożsamiamy z nauczeniam kościoła, w którym chcemy dziecko ochrzcić? Nic na siłe...
@Runka to też prawda,że zależy od księdza i jego nastawienia.
karolincia
Dla to ślub kościelny to było coś ważnego i nie żałuję tej decyzji ale jeśli masz takie wątpliwości to może faktycznie lepiej wziąć cywilny na razie.
irekzboralski
my jestesmy prawie 4 lata po ślubie kościelnym...oboje tego pragnęlismy i była to nasza wspólna świadoma decyzja...
basiaikubus
m jesteśmy prawie 3 lata po ślubie kościelnym oboje chcieliśmy kościelny myślę że to indywidualna sprawa
BARTEK
u nas w w lipcu minie 10 lat jak jesteśmy po ślubie kościelnym.My długo przed ślubem byliśmy razem jak dobrze pamiętam to w 8klasie byłam ,jak się zaczęliśmy ze sobą chodzić .Nam i bez ślubu było dobrze .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.