Menu

Smoczek

Witam wszystkie mamy, moje pytanie brzmi: jak oduczyć dziecko ssania smoczka? Ma prawie 14m-cy, kiedyś ssał tylko kiedy usypiał teraz w ciągu dnia krzyczy "da". Boję się że będzie miał krzywe ząbki albo krzywy zgryz, chciała bym jak najszybciej oduczyć go ssania ale nie mam pojęcia jak to zrobić bo mój synek nie wyobraża sobie życia bez smoczka

gocha2914
 937  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

monique25
własnie jestem na etapie oduczania trzeba przeciac smoczek zeby nie dało sie go zassac (grins) i dziecko nie bedzie chciało go ssac to w teorii a w praktyce zrobiłam tak wszystko super w nocy sie przebudzil tak płakał ze dałam mu drugi (placze)(placze)(placze) a kazali mi wszystkie inne wyrzucic zeby nie ulec i musze tak zrobic(prezent)(prezent)(prezent)
joasik31
ja oduczylam moja Natalke, jak miala 20 mieisiecy.
zanioslam smoczek na balkon i powiedzialam, ze smoczek potrzebny jest innej malej dzidzi i ptaszek zabierze smoczek do innej dzidzi. Jak nie widziala to zabralam smoka z balkonu i jak sobie przypomniala, to powiedzialam, ze ptaszek zabral. Raz zaplakala, ale potem sama mowila, ze ptaszek zabral do innej malej dzidzi.
U nas to pomoglo.
Zycze powodzenia i cierpliwosci oraz konsekwencji
madziaa
moj synuś nie tak dawno wziął smoczka,wyrzucił go i po krótkim czasie chciał spowrotem,a ja na to co zrobił ze smokiem a on że fu czyli wyrzucił,i tak jest od miesiąca,bo mojemu synusiowi robi się wada zgryzu za tatą,niedługo pewnie pójdziemy do lekarza,ciekawe czy coś to da!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.