Menu

smoczek jest be-be

chciałabym aby moja 15 miesieczna córcia odzwyczaiła sie od smoczka.pije jeszcze mleko z butli ze smoczkiem, choc picie z kubka tez juz jej dobrze wychodzi.ona uspokaja się przy smoku i zasypia z nim.uciążlwe jest czasem , ze z powodu braku smoczka w budzi wybudza się ze snu.

julinek
 563  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

marcela
ja bym jeszcze poczekala z odstawieniem tego smoka moze w ciagu dnia najpierw jej nie dawaj a na noc jeszcze zostaw a ma jakas maskote do spania???
Matina
U mnie było dokładnie jak pisze marcela. Też mnie tak smoczek denerwował, a mała jakby coraz bardziej go używała. Niedawno skończyła 2 latka. Zabierałam jej na dzień i tłumaczyłam, że brzydki, że jest za duża - pomagało to moje ględzenie. Teraz ma go jeszcze na noc, ale gdy tylko zaśnie to jej zabieram. Spokojnie, jeszcze chwilka i będzie po wszystkim.
julinek
wczoraj do spania córa odrzuciła smoka sama ale na drzemke popołudniową juz go potrzebowała. ale chyba będzie "krótka piłka"smoczek poleciał do ptaszków.:)wymyślę dobry tekścik-ona już dużo rozumie-a na płacz jestem raczej odporna.myślę , że uda mi się wytrzymać.no bo sorry-2 a nieraz i 3 latek ze smokiem to przesada.ja miłam w swoim przedszkolu 3 latka ze smokiem-mama miała postawiony warunek albo smoczek albo przedszkole.noi mama znalazła jakoś sposób bo do przedszkola przyszedł bez smoka.ale niestety nie spytałam co to była za metoda. ateraz nie pracuję.
AgaC
my odstawiliśmy smoczek jak Natan miał 13 miesięcy, zaryzykowałam... poszliśmy razem do zsypu na śmieci, mały go tam wyrzucił i od tamtej pory tłumaczyłam mu, że mońka nie ma, że wyrzuciliśmy go do śmieci i już... wieczorem do spania domagał się monia, ja tłumaczyłam co się z nim stało, powiercił się i zasnął... od tamtej pory zapomniał o moniu, naprawdę bardzo łatwo poszło, a wcześniej bałam się, że to będzie wielki problem. Uważam, że w takich decyzjach należy być konsekwentnym.
basiaikubus
ja na szczęście nie miałam takiego problemu bo synek od początku nie chciał smoczka;
magda4
zgadzam sie z womennn1908 musisz byc konsekwentna jak odstawiamy to juz na zawsze nie ma ze w nocy jest smok
miesiac temu odłuczałam moiego synia który ma 19 mies
przyznam ze pierwsze dni i noce były trudne ale teraz juz niema smoka
a mleko z butelki pije cały czas
izagruszka
Hej.Mój synek odzwyczaił sie od smoka gdy miał ok.11miesiecy a dlatego że miał ospe i krostki w buzi przeszkadzały mu ssać i po prostu zasypiał bez niego a ja korzystając z okazji już mu go nie podawałam:)Teraz jak widzi smoczka to sie nim bawi,cherbatke pije z kubeczka ale mleczko jeszcze z butelki rano i wieczorem.:))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.