Menu

Smoczek - za czy przeciw

Czy dawałyście swoim dzieciom smoczki? Czy było to konieczne? Jesteście zwolenniczkami smoczków czy wręcz przeciwnie? Jakie argumenty przemawiają za waszą decyzją odnośnie podawania, bądź nie podawania smoczka?

Ania
 1046  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta 1-3 lat smoczek

Odpowiedzi

Ada3610
Byłam przeciwniczką smoczków, ale jak się synuś urodził to musiał mieć. Przez pierwsze miesiące nie rozstawał się z nim. od ok 5 mc tylko do usypiania jest mu potrzebny. Nie dawałam mu w dzień.
Kordelia
Moim chłopcy wychowali się bez smoczków, więc raczej jestem im przeciwna :)
Anemona
Mój syn od urodzenia miał tak że musiał ssać, a że w szpitalu nie miałam smoczka to pielęgniarki dały mi pustą butle i tylko wtedy był spokojny. Smoczkował do 2,5 roku. On bardzo to lubił dzieki smoczkowi potrafił z każdej histerii momentalnie się uspokoić.
Córcia za to smoczka nie chciała a ja wręcz na siłe ją nauczyłam. Wynikiem tego było to że często budziła sie w nocy jak smok wyleciał jej z buzi. Teraz jak ma 16 miesięcy pozbyliśmy sie cumla.
margolcia85
Nie jestem ani za ani przeciw - Mikołaj nie brał smoka bo poprostu nie tolerował nic z czego nie leciało mleko albo herbatka :) za to Gabrysia swojego przyjaciele uspokajaczka kocha i nie widze w tym problemu :)
sara7777
nie miałam nigdy problemu pożegnania ze smoczkiem bo moje dzieci smoka po prostu wcale nie chciały
emiliab
Ja moim dzieciom musiałam dać smoczki, w przeciwnym razie w buzi lądował kciuk. Dzisiaj synek smoczka już nie potrzebuje i kciuka też nie ładuje. Córeczka jeszcze jest malutka i smoczek jest potrzebny.
myszka838383
mój synek miał smoczka w buzi może ze 3 razy...nie polubił go :)
iwona1985
Moja córeczka miała smoczka tylko raz w buzi i to niecałe 2 minuty wcale nie chciała i cieszę się z tego powodu :-)))
Magdzik
Korzystaliśmy ze smoczka jako uspokajacz, ale głównie na noc. I w sumie nie mam zdania, bo w wieku 7 m-cy córa już nie wiedziała, co to smoczek:)
Madzika
mojej córci smoczek jest potrzebny do zaśnięcia przez chwilkę ,(zaśnie to wypluwa) jak nie smok to kciuk a lekarz twierdzi ze smok lepiej. wiec dajemy smoka by kciuka nie pchała:)
natuuusia19
dawalismy smoczek.. jak wiki miala ok 6 miesiecy tylko z nim usypiala.. a przd pierwszymi r sama go odrzucila
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.