Menu

Smoczki

Nie będę pytała o to czy są dobre czy nie dobre, ale o to czy wasze dzieci ich używały - ciekawi mnie ile dzieci udało się wychować zupełnie bez smoczków - o ile w ogóle takie są.

johanna
 708  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

ssanie dziecko smoczek

Odpowiedzi

johanna
A moja to ssak! Ale nie ma smoka cały czas. Natomiast jako uspokajacz spisuje się niesamowicie.
KlaudynaK
Staś od czwartego miesiąca. Na spacerze, nie wiedząc czemu zażyczył sobie smoka, a wcześniej nimi pluł. Nie miałam ze sobą. Śmiesznie wtedy wyglądałam... Ssał mój palec dopóki nie usnął. Wyobraźcie sobie jak to wyglądało. Mamusia zgięta w pół nad wózkiem bo dziecko ssało mój paluszek, przebierałam nogami... Spacerek. Szłam tak pół godziny. :D
kasia13_archiwum
Fatima nie uzywala w ogole smoka... miala wstret do niego.

Yasmina to byl typowy ssak. Do 18 m-cy smok byl jej najlepszym przyjacielem. Potem z dnia na dziec sie z nim rozstala...
Ju25lka
Obie dziewczyny potrzebowały smoczka tak gdzieś do 6 miesiąca. Później smoczek częściej leżał obok niż w buźce, ale musiał być i z czasem zostały smoczki polikwidowane.
szajek2007
Fabian mial 5 dni to chcial juz smoczek,a dzisiaj ma 19 miesiecy i dostanie go tylko do spania:)))
Malgos19
Moja mała miała duży odruch ssania i gdy tylko wyciągałam jej pierś lub wstawałam to strasznie płakała i tylko smoczek rozwiązał problem ...trudno jej przyszło rozstać się ze smoczkiem ale już od skończenia roczku nauczyła się spać bez smoka :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.