Menu

Smoczkowe drzewo - skorzystałabyś z takiego, chcąc odzwyczaić dziecko od smoczka?

Tradycja, która Skandynawii należy do bardzo popularnych zaczyna być widoczna w ostatnich latach również w Polsce. Mowa o smoczkowych drzewach. Kilka lat temu powstało takie w Czarnej Dąbrówce, dalsze podobno także planowane są w innych miejscowościach. Na takim drzewie dzieci mogą wraz ze swoimi rodzicami pozostawić smoczek, z którym rozstanie w innych okolicznościach może być czasami trudne. Wspólne przeprowadzenie takiej "ceremonii" sprawia, że dziecku łatwiej będzie pożegnać się na stałe z ulubionym uspokajaczem. Czy gdybyś miała w okolicy takie drzewo, skorzystałabyś z niego jako pomocy przy odzwyczajeniu dziecka od smoczka? Znasz jeszcze inne rytuały, które mogłyby pomóc? Jak wyglądało rozstanie ze smoczkiem w przypadku Twoich dzieci?

NetMamaTeam Team
 552  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem smoczek

Odpowiedzi

Ada3610
Mój Syn zostawił smoka u moich rodziców było to w Święta Bożego Narodzenia. Wielkiej rozpaczy nie było za nim, usnął bez problemu i tylko kilka razy zapytał o smoka. Jak pojechaliśmy do rodziców to powiedzieli że koty go wyniosły.

Uważam, że dziecko jak już ma tego smoka to samo musi dojrzeć by z niego zrezygnować. My nigdy Synka nie zmuszaliśmy by wywalił go. Miał 2 latka i 9miesięcy.
Beki
Moja, swój ukochany smoczek oddała kaczce księżniczce ;)
oli28
Nie mam konkretnego zdania na ten temat bo moja córka nie toleruje smoczka nawet tego w butelce
kama86
Moze i bym skozystala z tego sposobu.
Moj syn smoczek odstawil w jeden dzien po ukonczeniu 2 latek.
Bezproblemowo i raz na zawsze.
Z corka jeszcze nie wiem jak bedzie ale juz zaczynamy powoli oduczac,smoczek dostaje tylko do spania i automatycznie zostaje wyciagniety mysle ze do drugiego roku tez sie pozegnamy ze smoczkiem..

Dziecku trzeba tlumaczyc i probowac roznych sposobow a nie czekac kiedy bedzie gotowe aby odstawic smoczek.Znam przypadki 3,5/4 latkow jak ze smoczkiem chodzili i zebach i wadzie zgryzu nie wspomne..
Trzeba wybrac dogodny moment sby sie go pozbyc i nie czekac zbyt dlugo..
kaatt
Pierwsze słyszę o "smoczkowym" drzewie. W Żaganiu jest "butowe" drzewo:
clyde22
Co to jest smoczek? ;)
Młoda nie uznaje, a synek długo nie mógł się rozstać. Za radą którejś mamy z forum NM zapakowaliśmy smoczek w pudełko i "wysłaliśmy" jakiejś bardziej potrzebującej niuni. Poszło pozytywnie i bez problemów. Dzieciaki są nieziemskie.... (kciuki)(kciuki)(kciuki)
tymianek
Pomysł dla jednych może cudowny, a dla mnie taki sobie. Na szczęście problemów ze smokiem nie mieliśmy, synek trochę go ciumkał przed snem, aby po zaśnięciu wypluć i wkopać w nogi, także rozstanie odbyło się bezboleśnie. Natomiast nie wiem jakby się zachował, jakbyśmy zrobili z tego ceremonię wyjścia i wieszania na takim drzewie. Czy nie chciałby po niego później wrócić, bo przecież by wiedział, że nadal tam wisi - dzieci nie są głupie.
halina21
u nas smoczki były od początku córka mając niecałe 2 latka używała go tylko do zasypiania ale powiedziałam że jest duża a smoczki noszą maluszki i wieczorem poszliśmy spać bez smoka ale było dużo przytulania i dostała małą maskoteczkę i zasnęła bez problemu i nie dopominała się o smoczek więc schowaliśmy a synek sam odrzucił smoczek mając 1,5 roku miał katar i trudno było mu go ssać wiec wypluł i schowałam a ze nie dopominał się już więcej to poszły do pudełka pamiątek :) tak wiec u nas poszło bez problemu ale są dzieci które potrzebują takiego rytuału oddania smoczka i pożegnania z nim a w nagrodę dostają coś dla większych dzieci :)
LaMandragora
Pytanie, po co najpierw przyzwyczajac...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.