Menu

SMS zapobiegający ciąży u nastolatków - dobry pomysł?

W wielu krajach odsetek ciężarnych nastolatek jest w dalszym ciągu dość wysoki. W związku z tym amerykańska organizacja DoSomething.org rozpoczęła jakiś czas temu kampanię pod hasłem „Pregnancy Text“, której celem jest uwrażliwienie młodzieży na problem niechcianych ciąż. Na stronie internetowej organizacji można zgłosić chęć otrzymywania tak zwanych "ciążowych SMS-ów" dla siebie lub znajomych. W ciągu następnych 12 godzin odbiorca otrzymywać będzie zabawne wiadomości od "wirtualnego dziecka", w których przypominać będzie adresatowi o swoich potrzebach. W ten sposób pomysłodawcy chcą uświadomić nastolatkom, z jakimi sytuacjami konfrontowane są codziennie świeżo upieczone matki. Myślisz, że taka kampania jest dobrym sposobem na zainicjowanie z młodymi ludźmi dialogu na temat konsekwencji związanych z aktywnością seksualną bez zabezpieczenia?

Uważam, że ta kampania...

NetMamaTeam Team
 708  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Wychowanie ciąża u nastolatków

Odpowiedzi

amalka
Wszystko pięknie- ładnie... Pomysłodawcy zapomnieli jednak o tym, że SMSa można wykasować a dryndolący telefon wyciszyć/ wyłączyć. I jak to się ma do dziecięcia? Według mnie idiotyczny pomysł. Rodzice winni z dziećmi rozmawiać, uświadamiać a "amerykańska organizacja" i inne podobne, skupić się powinny na walce o porządny program edukacji seksualnej w szkołach, o dostępność do darmowej/ tańszej antykoncepcji, o unormowanie regulacji prawnych odnośnie nieletniej i pigułek/ plastrów/ innych (by mogła poprosić o lek, bez konieczności ciągnięcia ze sobą mamy; która by się na to odważyła?)

Ps. Bardziej trafne i "edukujące" są interaktywne lalki, które nastolatek zabiera do domu na kilka dni.
kama86
Edukacja,uswiadamianie,rozmawianie o wspolzyciu i jego konsekwencjach..Moim zdaniem tylko to uchroni nastolatkow od niechcianych ciaz.
flame123
Ktoś, po zażyciu substancji psychoaktywnych, lub alkoholu, na pewno się bardzo przejmie tym sms-em.
oli28
żaden sms nie uchroni przed niechcianą ciążą więc dla mnie pomysł idiotyczny strata tylko pieniędzy lepiej przeznaczyć je na jakieś zajęcia uświadamiające młodzież.
goskapolak
Jeśli to choć jedną dziewczynę ma uchronić przed niechcianą ciążą- jestem za.
Nazwa organizacji ma adekwatną do pomysłu nazwę (kciuki) Ale lepiej nie robić "czegoś" tylko robić to co ma sens- czyli edukować w domu i w szkole.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.