Menu

Soczewki:)

Od trzech tygodni zaczęłam nosić soczewki. Mam pytanie czy noszenie soczewek może uczulić. U mnie na razie nic się nie dzieje, ale słyszałam różne opinie. A to że może się pogorszyć wzrok, a to częste zapalenie spojówek.

koniczyna
 469  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie soczewki

Odpowiedzi

Nicoletta
może uczulić,
ale jeśli jest ok to czym się martwisz :)
jak zauważysz,że coś się dzieje to od razu wyciągnij soczewki i pamiętaj o higienie związanej z nimi :)
justii34
może,może(grins) ale Ciebie nie uczuli.Pamiętaj(grins) i nie szukaj negatywnej strony tylko pozytywnej(grins)(kciuki) Masz piękne soczewki,śliczne....................widzę Cię(grins) a ja bym chciała zielone albo brązowe(grins)(krejzolka)
babooshka
Ja używam różnych soczewek od jakichś 16lat i nigdy nie miałam żadnego uczulenia. Pierwsze soczewki dobrał mi okulista i tobie też to sugeruję.
Poza tym b. ważna jest dbałość o ich czystość. Teraz jest dużo łatwiej bo albo kupujesz takie które zmieniasz codziennie na nowe (jednorazowe) albo np. 30 dniowe (ja takich używam) i nie trzeba ich odbiałczać tak jak kiedyś (w przypadku rocznych).Lepiej nie przekraczać 8 godzin noszenia na oczach (żeby oczy też odpoczęły) i np. zrobić sobie dzień przerwy w tygodniu.Przeczytaj sobie dokładnie instrukcję, którą dołączają do płynów (o nie dotykaniu palcami końcówki butelki by nie przenosić zarazków itp).Będzie dobrze(kciuki)
Achcha
możesz mieć uczulenie ale skoro jest ok to znaczy, że Cię nie uczulają, mogą podrażniać oko zmęczone, suche ale jeśli przestrzegasz wszystkich zasad użytkowania to będziesz zadowolona, że już nie masz na nosie tego balastu co to wiecznie zimą paruje po wejściu do pomieszczenia
koniczyna
dziękuję(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.