Menu

soczewki kontaktowe

W poniedziałek byłam na badaniu wzroku. Niestety wada się powiększyła przez moje zaniedbanie. Nie lubię siebie w okularach (no i Krzysio stale mi je zdejmował) więc pomyślałam o soczewkach. Pierwsze dostałam gratis i jestem zachwycona. Minusem jest cena ale na Allegro są świetne okazje. Kłopot w tym, iż mam nietypową krzywiznę 8,4 a marzą mi się soczewki barwione, tylko że są osiągalne jedynie z krzywizną 8,6 Chciałabym zapytać czy różnica jest bardzo duża? Czy któraś z Was używała soczewek z nieco większą krzywizną? No i czy nie ma różnicy w noszeniu bezbarwnych a barwionych?

To dla mnie nowość i jeszcze się nie orientuję w temacie (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

amalka
 628  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

soczewki kontaktowe

Odpowiedzi

tymianek
(kwiatek) Amalciu, większa krzywizna, to znaczy, że soczewka może Ci "latać" jak będziesz mrugała powieką. Krzywizna 8,4 wcale nie jest nietypową - ja też taka mam i duża część populacji (grins). jeżeli chcesz soczewki barwione, to poszukaj z tej firmy którą masz soczewko "przezroczyste", nie będzie problemu z krzywiznami.
Najlepiej też wybieraj soczewki które są jakby zabarwione "całe" - tzn. bez dziurki na żrenicę. Bo ja wejdziesz do pomieszczenia i Twoja źrenica się rozszerzy to w tych z "dziurką" będziesz słabo widziała, bo ta "dziurka" się nie rozszerzy. No, ale to też jest kwestai przyzwyczajenia. Ja po całym dniu nosenia tych "dziurawych" szczególnie w okresie zimowym, gdzie szybko jest ciemno, byłam strasznie zmeczona pod koniec dnia i chciałam sie jak najszybciej pozbyc soczewek z oka.
babooshka
Ja noszę zwykłe soczewki korygujące tj. nieubarwione. Dostałam swego czasu próbki tych kolorowych, ale jak dla mnie to były to sztuczne barwy.(nie wspomnę już o tym że jakoś dziwnie-obco je na oku odbierałam). No i co do zakupu soczewek przez allegro to byłabym ostrożna..
amalka
@tymianku źle dobrałam słowa (grins) Nie nietypową a rzadszą krzywiznę. Wiem co to jest krzywizna (grins) Wypytałam okulistkę. Dziękuję za rady co do zabarwienia i odnośnie firmy- ciemna masa nie wpadłam na to (smiech)

@babooshko to jest "sklep optyczny", więc chyba nie będzie źle (kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.