Menu

soczki, warzywa, owoce, zupki w sloiczkach

witajcie netMamy,
od kilku dni zadaje sobie (i wszystkim znajomym dookola(grins) ) pytanie od kiedy rozszerzac malej diete. W sumie raz dziennie daje jej butelke i je roznie 60/90/120 ale zawsze wczesniej jest piers. Mala za dwa dni konczy 4 miesiac...
z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam netMamusie:D (kwiatek)

awisni
 613  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie owoce warzywa zupki w sloiczkach soczki

Odpowiedzi

jola75
Witam.Jesli dziecko bylo by tylko na piersi to okolo 6 miesiaca zaczyna sie dokarmianie,ale jak karmisz ja mieszanie to zaczyna sie troche wczesniej.(awve)(awve)
Agnieshka76
Mój był tylko na piersi do połowy 4 m-ca, później w dzień podawałam butle w nocy pierś i jak skończył 4 m-ce to powoli zaczęłam mu wprowadzać nowości.
irekzboralski
ja zaczęłam podawać coś więcej jak Mikołaj miał skończone pół roczku...wcześniej tylko pierś...
mammma
moja była butelkowa .pediatra zaleciła jużw 3 m-cu jabłuszko i marchew, bo mała miała słabą morfologię. polecam słoiczki, bo zdrowe i wygodne. wszystko masz oznaczone na opakowaniach. zaczynasz od dań jednoskładnikowych, by później sięgać po bogatszy skład. najpierw daje się minimalne porcje i obserwuje reakcję dziecka. kolejne posiłki wprowadzaj stopniowo zamiast jednej butli. ja najpierw zaczęłam od owoców i warzyw, potem były kaszki, na końcu obiadek. i soki w ostatniej kolejności ale polecam herbatki, nie soki. jak już to przecierowe są cenniejsze. ale za nim cokolwiek podasz zapytaj pediatrę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.