Menu

Sok z malin

Ja poproszę sprawdzony przepis na sok z malin(grins) Sąsiad mnie zaczepił, czy nie chcę malin na sok... No chciałam, ale nie wiem, jak się robi taki sok(krejzolka)(krejzolka)(smiech)(smiech) Wiem, że trzeba zasypać cukrem, a co dalej?(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Magdzik
 1013  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie maliny sok

Odpowiedzi

clyde22
Z malin jest super winko. Rewelka na zimowe długie wieczory. ;D
MaLaCzarna
Na sok nie mam ale na konfitury mogę Ci napisać ;)

1 kg malin
1/2 kg cukru

Umyte maliny zasypać szklanką cukru i odstawić na noc, aby puściły sok. Odlać sok, dodać do niego pozostały cukier i ugotować syrop. Do lekko ostudzonego syropu ( ok. 70C) włożyć maliny i smażyć na małym ogniu 10 minut, poruszając garnkiem. Gorące konfitury rozłożyć do wyparzonych gorących słoików i odwrócić do góry dnem do ostudzenia.
Anemona
ja robiłam tak :
,maliny za lałam wodą i gotował dość długo żeby sok puściły potem odcedziłam i ten sok który z nich powstał gotowałam z dużą ilością cukry potem wlewałam do buteleczek taki gotując się i zakrętki same łapały.

Wszystko robiłam na oko tak wiec nie podam Ci dokładnych proporcji
emiliab
Do słoja wrzucasz wypłukane maliny zasypujesz cukrem. Cukru o połowę mnie niż malin. Najlepiej zrobić to kilkoma warstwami, maliny, cukier, maliny cukier. Potem zakładasz na słój gazę lub ściereczkę, Obwiązujesz sznureczkiem i na odstawiasz aż utworzy się sok. Potem zlewasz przez sitko sok, zagotowujesz go, gorący zlewasz do butelek szklanych, zakręcasz i możesz jeszcze za pasteryzować.
monilajsa
(prezent) Do słoiczka po koncentracie wsypuję malinki, 2 łyżki cukru, zakręcam i gotuję 15 min. Doskonałe na przeziębienie (prezent)
Jaga80
a ja idę na łatwiznę-maliny wypłukane wrzucam do sokownika i gdy już poszczą sok,zlewam i dosładzam do smaku;wlewam do słoiczków i pasteryzuję-to dla dzieci
czasami robię nalewkę MNIAM -a to dla rodziców(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.