Menu

Spanie na brzuchu

Witam :) Jestem w 12 tygodniu ciąży i zastanawiałam się tak ostatnio czy mogłabym spać/leżeć na brzuchu. Któraś się orientuje w tym temacie? Czy jest to niebezpieczne dla dziecka? Jeśli można, to kiedy mniej więcej należy przestać, i czy w ogóle należy :)

Viljar
 1221  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża sen brzuch

Odpowiedzi

neliteli
rozumiem (grins) ja też uwielbiam spać na brzuchu...ale w ciąży balam się,że zgniote dziecko.śpij na boczku i kożystaj,że jeszcze możesz spać...bo z tym spaniem to później będzie różnie.Ja pod koniec ciąży już nie spałam i wszystko mnie bolało...a później wiadomo będzie dzidzia i też brak snu (spi)
ilona2504
POPIERAM OBIE DZIEWCZYNY,JA CAŁA CIAZE SIE BAŁAM I DLA BEZPIECZENSTWA WOLAŁAM SPAC NA BOKU LUB PLECACH(awve)(awve)(awve)(awve) POZDRAWIAM
zosiafia
Ja spałam długo na brzuchu... dopiero jak już mi wystawał i czułam, że w tej pozycji za bardzo uciskam na brzuch, to przestałam. A na wznak lepiej nie leżeć, ale to też kiedy brzuch jest już duży, bo macica naciska na jakąś żyłę główną czy coś...
neliteli
właśnie:) słyszałam,że najlepiej to spać na lewym boku
daryjka87poznan
Pozycja na lewym boku jest najlepsza dla kobiety w ciąży, powoduje odciążenie nerek i lepszy przepływ krwi, dzięki czemu organizm łatwiej pozbywa się obrzęków oraz lepiej usuwa niepotrzebne produkty przemiany materii. Można na lewym boku wspomagać się poduszkami i zakładaniem nogi na nogę (grins)
nikap75
Wyczytałam że kobieta w ciązy powinna spać na lewym boku.

Znalazłam tez wypowiedz położnej: "W okresie ciąży nie zaleca się spania na plecach, gdyż może to powodować niedotlenienie u płodu(ponieważ uciśnięte są wówczas duże naczynia krwionośne, które zaopatrują w tlen)"
mala21
ja spałam praktycznie do konca 8 miesiaca i nic sie nie stało
Viljar
Wielkie dzięki :) Ja nigdy nie lubiłam spać na brzuchu, w pierwszej ciąży nawet się nad tym spaniem tak nie zastanawiałam, bo i tak nie spałam na brzuchu. A teraz taka zmiana... Nagle w tej pozycji mi się zrobiło wygodnie...
Lexi
Ja tez spalam na brzuchu, prawie do 5 miesiaca bo dopiero wtedy zaczal sie pokazywac brzuszek. Lekarze doradzaja spanie na lewym boku bo prawe pluco ma jeden plat wiecej i lepiej dotlenia organizm :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.