Menu

spanie na lewym boku

witam.bylo pytanie o spanie na brzuchu,a ja pytam sie was czy spalyscie zazwyczaj na lewym boku czy obojetnie w jakiej pozycji?dzieki

kasia3030
 799  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie spanie lewy bok

Odpowiedzi

sea37
w ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu.
rozowa82
ja spałam na lewej, i tak mi było najlepiej:)
izolka
JA NA LEWYM I TAK MI ZOSTALO
xkasiulax
....na plecach i brzuchu(wiadomo)odpadało :)....tylko lewy i prawy bok:).....
xkasiulax
...jak leżałam na plecach nie mogłam oddychać...dzidzia leżała mi na przeponie :)
renata29
chyba jednakowo na obydwu,teraz dużo się na prawym i jest ok
tymianek
(kwiatek) ja spałam na lewym boku, bo było mi tak najwygodniej i synek mi się tez ułozył po lewej stronie.
JustiSam
Najpierw na obydwu stronach, a pod koniec ciazy na lewym boku bo na prawym bylo mi juz niewygodnie.
kreskah
ja śpię na lewym bo chwilowo śpię z córką na jej łóżku i muszę tak spać bo jak się odwrócę na drugi bok (tyłem do niej) to wstaje i mnie klepie po plecach żebym się odwróciła:)
kreskah
a swoją drogą lekarz mi zalecał dużo leżeć właśnie na lewym boku, chodziło bodajże o nerkę, żeby nie było ucisku, no ale to dlatego, że prawą nerkę miałam delikatnie powiększoną
Jamama1
Ja spie zazwyczaj na lewym boku. Na poczatku ciezko bylo mi sie przyzwyczaic i w polowie nocy ladowalam na plecach. Do czasu kiedy dostalam od mojej Siostry genialny prezent - Rogal dla ciezarnych. Teraz wysypiam sie kazdej nocy :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.