Menu

Spirala

Wiem, że ten watek już był, ale nie było niestety wielu odpowiedzi - co myślicie o spirali? Macie doświadczenia? Warto czy nie? czy to się w ogóle jakoś odczuwa? Czy samo zakładanie jest bolesne?

Ju25lka
 992  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

spirala antykoncepcja

Odpowiedzi

artanis
Ja mam raczej negatywne odczucia. Znam osobiście przypadki, w których kobieta zaszła w ciąże i przez spiralę poroniła. Nie jest to pewny sposób na antykoncepcję. Ja raczej ufam hormonalnej.
Ju25lka
Ale ja nie mówię o spirali miedzianej tylko hormonalnej właśnie. No fakt - nie do końca się wyraziłam. Sorki.
artanis
Hormonalna daje o wiele większą pewność, ale ja już bardziej skłaniałabym się w kierunku implantu hormonalnego...
Ju25lka
@ artanis: a co do ciebie bardziej przemawia za implantem niż spiralą?
artanis
chociażby to:

"Założenie spirali łączy się z niebezpieczeństwem uszkodzenia macicy, a co za tym idzie nawet bezpłodnością. Niefachowo założona wkładka może się przesunąć i utracić działanie antykoncepcyjne. Na szczęście wkładka, nawet jeśli utraci działanie zapobiegania ciąży, nie jest groźna dla płodu i nie zaleca się jej usuwania podczas ciąży gdyż zabieg usunięcia jest groźniejszy dla dziecka niż założona spirala.
Jej stosowanie może również prowadzić do zaburzeń w płodności i trudności z zajściem w ciąży po jej usunięciu. Na początku stosowania wkładka może także powodować bolesne i długotrwałe miesiączki, a także bardzo bolesne orgazmy. W trakcie jej stosowania nie poleca się także stosowania tamponów. "

Implant jest wszczepiany pod skórę, źle wszczepiony implant nie powoduje aż takich zagrożeń.

"Implanon przypomina wyglądem zapałkę lub wykałaczkę, jest bezboleśnie wszczepiany przez lekarza pod skórę na ramieniu w takim miejscu, by nie przeszkadzał, nie sprawiał bólu i był niezauważalny. Ten miniaturowy przyrząd jest w istocie bardzo precyzyjnym dozownikiem gestagenu - hormonalnego środka, który zapobiega wytwarzaniu jajeczka przez organizm kobiety."
naya19
sama mialam spirale,niestety sie nie przyjela...strasznie bolalo i dosc mocno krwawilam i musialam ja usunac.nie polecam..choc slyszalam,ze sa teraz takie wszczepiane w dno macicy,ale malo o tym wiem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.