Menu

spirala na NFZ???????????

hej, wczoraj czytalam na jakims forum z 2005 roku, gdzie wypowiadal sie tez lekarz, ze NFZ refunduje zalozenie spirali, wiec placi sie tylko za sama spirale (a te zwykle miedziane czesto nie kosztuja nawet 50 zl). Z tym, że lekarze maja na to okreslona pule (tzn nie kazda moze sie zalapac). wiedzialyscie o tym??? myslicie ze to dalej aktualne (4 lata minely)???

a tak swoja droga to lekarze wogole sie nie przyznaja do tego i biora za to gruba kase!!!

a tak nawiasem mowiac mozecie sie podzielic swoim doswiadczeniem nie tylko w tym temacie ale takze doswiadczeniami ze spirala wogole.

dodiderek
 1407  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka spirala nfz skandal

Odpowiedzi

monilajsa
przyznam, że nie słyszałam(wow) ale ja chodzę prywatnie więc to może jest inaczej na NFZ
monilajsa
aha wczoraj było o spiralkach
dagus
jak ja pytałam o spiralę gina w przychodni to powiedziała że może mi założyć ale tylko u siebie w gabinecie prywatnym i że to koszt ok 200 zł (Kraków, pół roku temu), ale ponieważ chwilę wcześniej moja koleżanka założyła i bardzo szybko wyjęła więc ja też się wstrzymałam i na razie nie myślę o tym... aha koleżanka zrezygnowała bo miała dość częste i mocne bóle brzucha, i bardzo obfite okresy czego wcześniej nie było, dodam że lekarz 2 razy sprawdzał na USG czy jest spirala jest dobrze ułożona i twierdził że jest ok
Achcha
Pytałam z m-c temu o spiralę. kosztowała ok 100 zł (mam ją sama kupić w aptece) a za założenie zawołała 100 zł zaznaczając że to cena dla stałych pacjentek ale taki kit to każdemu można wstawić, nie? I dodam, że chodzę do niej na NFZ.
Achcha
a swoją drogą to wejdę chyba na stronę NFZ-u i sprawdzę czy taka usługa jest odpłatna.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.