Menu

Spłaszczona głowa..

Olivka ma spłaszczoną (i to naprawdę porządnie!) główkę po prawej stronie (pout) ..wiem,że jest to moja wina.. od początku spała i leżała tylko na prawej połowie głowy a ja? nie reagowałam.. zamiast ją przekładać i uczyć na lewą to nic nie robiłam (pout) ..teraz już leży na lewej bo ją "nauczyłam" ale i tak główka zdążyła się spłaszczyć .. pediatra mi mówił,że nie mam się martwić bo to wszystkie jest miękkie jeszcze i po prostu kłaść ją na lewą stronę.. kładę.. jak zaśnie na prawej to przekładam itd,ale i tak nie raz leży na tej prawej.. miałyście też tak,że tył albo bok wasze dziecko miało spłaszczone? wróciło to do "normalności" ?

Nicoletta
 1043  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie głowa

Odpowiedzi

euphoria29
Nie masz powodu do zmartwień,moja córcia po trudnym porodzie miała całkowicie spłaszczony tył główki.Kształtu nabrała dopiero około 8 miesiąca.Jest teraz śliczna i okrąglutka.Tak jak piszesz przekładaj córcię z boku na bok a efekty będą widoczne!Głowa do góry,wszystko się unormuje.(prezent)
Mandarinios
u nas nie było spłaszczenia, ale Kuba miał kręcz pourodzeniowy i ciągle chciał leżeć na jednej stronie... zakładałam mu wałeczki, zabawki kładłam po tej nieulubionej stroie itp. w końcu przestałam a Kubusiowi w końcu przeszło... Tak jak pisałam nie było problemu ze spłaszczoną główką, ale kombinuj właśnie tak z zabawkami czy oknem (dzieci odwracają się do światła) i zaufaj lekarzowi :))) a jak temu nie ufasz to porozmawiaj z innym :) (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Nicoletta
dzięki! (kwiatek)

Kasiu jeśli chodzi o pierś to od samego początku (przynajmniej tak mi się wydaje) było jej obojętnie,z której pije i tak jest do tej pory...

Martuś teraz już jest ok.. sama kładzie na lewą stronę bez problemu no,ale zdarzy się że ma nie raz na prawej ..
Nicoletta
ale na rękach jak ją np. trzymam to tylko patrzy w jedną stronę...
beatka7623
Nie ma się czym martwić Moja starsza córcia też miała spłaszczoną z jednej strony Bałam się że tak jej zostanie ale jak zaczęła siadać i chodzić
to główka zaczęła wracać do normalnego kształtu (grins) teraz ma piękną kształtną główkę (grins)(grins)(grins)(grins)
Magdzik
Nie masz się co martwić. Moja Monika co prawda nie miała spłaszczonej główki, ale ciągle patrzyła się w jedną stronę, a przez kilka dni, to nawet nie dało rady jej zainteresować czymś innym z drugiej strony, żeby się odwróciła... Pedriatra wtedy kazała mi ją układać na drugą stronę, a po pewnym czasie wszystko wróciło do normy i mała kręciła główką już w obie strony(grins)
robaczek
Ja też miałam ten problem, ale właśnie próbowałam różnych metod : przekładanie w łóżeczku, zabawki z drugiej strony, itp. i w końcu wszystko z czasem się wyrównało- mała zaczęła spać raz na lewej raz na prawej stronie... tylko potrzeba na to trochę czasu aby było widać efekty...(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.