Menu

Spocona główka

Nie przegrzewam coreczki, w te upały ubrana jest jedynie w pampersa i bodziaka. Na dworze lekko okrywam jej nóżki pieluszką, a mimo to od czasu do czasu ma spoconą główkę i karczek. Początkowo myślałam, że to temperatura ale zmierzyłam i nic. Co to może być?

johanna
 811  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

zdrowie pot

Odpowiedzi

monjuk
Noto od razu cię uspokoję. Nie ma w tym nic złego, ani niebezpiecznego. To się często zdarza u dzieci. Mój synek zawsze „oblewał się potem: podczas jedzenia – może ssanie piersi tak go męczyło. Też się tym martwiłam ale lekarz mnie uspokoił, że to nic groźnego i wiele dzieci tak ma. Więc spokojnie.
dudka
Madzia też się często tak własnie poci z nienacka mimo że nie jest za grubo naubierana. Najczęściej dzieje jej się tak jak zasypia w ciagu dnia. Najważniejsze to, żeby dokładnie przemywać spocona główkę i karczek (karczek szczególnie i wszystkie fałdki) żeby nie pokazały się potóweczki z którymi potem źle się walczy. Nie martw się to samo przejdzie.
johanna
Uspokoiłyście mnie – dziękuję bo już się zastanawiałam czy nie pędzić do lekarza, a nie chcę wyjść na przewrażliwiona mamuśkę!
dudka
Nie ma sprawy! Cieszę, się, że mogłam chociaż tyle pomóc!
agnieszka83
Dokładnie tak. Moja córa też ma mokrą główkę, kiedy ssie pierś.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.