Menu

Sport dla dzieci

Jaki sport powinno/ może uprawiać dziecko? Jakie sporty proponujecie dla jakiej grupy wiekowej?

Ania
 1591  14

Odpowiedzi

carla1978
Moja 4 letnia córka jeździ na rowerze oraz chodzi ze mną na basen. Uwielbia pływać.
hogata
mój synek ma 5 lat i uwielbia rowerek oraz długie spacery ze swoimi rodzicami :))
Agula
Oczywiście basen jest sportem przeznaczonym dla nas wszystkich, nawet dla dzieci już od 3/4 miesiąca życia. Pływanie kształtuje jego zmysł równowagi, poprawia koordynację, rozwija zmysł dotyku. Po kilku wizytach na basenie dzieci zazwyczaj stają się zwinniejsze, bardziej aktywne, a odpowiednio prowadzone zajęcia w wodzie znakomicie regulują pracę układu oddechowego. Taką prawdziwą naukę pływania można rozpocząć w po 4 roku życia, a kurs nurkowania w wieku około 10-ciu lat.
Natty
Swojego czasu Sandra miała częste kolki, lekarz zalecił mi jedno ćwiczenie, które nie tylko łagodzi bóle brzuszka ale także uspakaja malucha :)
Siedząc trzymaj dziecko na wysokości swojej klatki piersiowej - plecami do siebie. Lewą ręką przytrzymaj go pod prawą pachą - w ten sposób w trakcie ćwiczenia będziesz asekurowała malca z przodu. Natomiast twoja prawa ręka powinna trzymać szkraba pomiędzy nóżkami, tworząc mu siedzenie. Delikatnie i powoli nachyl dziecko twarzą w dół (ale nie za nisko). Twoje lewe przedramię może być dodatkowym zabezpieczeniem. Po kilku sekundach wróć do pozycji pionowej. Powtórzcie ćwiczenie 2-3 razy.
Jeśli tylko mam czas chodzę też z Sandrą na basen.
artanis
Mój syn jeździ na rowerze, biega i szaleje - póki co, nie uważam, żeby jakiś specjalny program sportowy był mu potrzebny. Bardzo lubi też jeździć konno i mam nadzieję, że będzie rozwijał się w tym kierunku.
ruda
Mój starszy syn gdy tylko nie pada wszędzie biega także jakieś specjalne ćwiczenia nie są mu potrzebna. Jeśli chodzi o młodszego to niedawno dostał rowerek i jeździ razem z tatą.
Olka31
Tomasz uwielbia spędzać, czas na dworze, jednak nie zawsze jest odpowiednia pogoda, wtedy przynajmniej raz w tygodniu, najczęściej w piątek koło 18 jedziemy razem z mężem i synkiem na basen. Chłopak się wyszaleje a potem śpi jak aniołek a my mamy wieczór dla siebie :)
justa
U mnie, tzn. u mojego syna podobnie jak u większości- rowerek, basen i szaleństwo :) Uprawianie sysytematycznie sportu powinno wyjść z inicjatywy samego dziecka. Z pewnością będzie mu to sprawiało więcej frjady niż uczęszczanie na zajęcia, które wybrali dla niego rodzice przypuszczając jedynie, że będzie mu sie podobało.
Estera
My z Emi ćwiczymy poprzez raczkowanie, staram się nie przyspieszać małej nauki chodzenia, niech raczkuje tak długo jak tylko się da, przecież to idealna gimnastyka wszystkich mięśni!
Mart03ha
Moi chłopcy grają namiętnie w piłkę, starszy aktualnie przeszedł do klubu i gra w wyższej lidze. Bardzo się z tego cieszę, bo mimo, że znają sie dobrze na komputerach, nie spędzają zbyt wiele czasu przed monitorem, wolą się poruszać. Radek swego czasu chodził także na karate, ale niestety szkoła się rozpadła.
kasia13_archiwum
Fatima jezdzi na rowerze, rolkach, skacze na skakance, kiwa sie z hulahopem, chodzi na taniec od kiedy skonczyla 4 lata. Dodatkowo na tych wakacjach ma isc na nauke plywania.
Yasmina uwielbia z papa grac w pilke. Pozatym probuje ze skakanka i hulahopem. Hulahop lezy na podlodze, ona stoi po srodku i kreci tylkiem... Wyglada przesmiesznie.
kasia13_archiwum
Jazda konna... fajna sprawa.
ann79
Jazda konna super. Tylko należy pamiętać, że kowboje mają krzywe nogi ;) Kowbojki też :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.