Menu

Sposób na awantury!

Mam dwóch synów, którzy toczą nieustanną walkę, Non stop się o wszytsko kłócą, wyzywają – w niczym nie mogą się zgodzić. Nie wiem jak sobie z nimi poradzić.

Rouge
 442  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

wiki1503
U mnie jest to samo – mam syna i córkę – wojny o wszytsko robienie sobie na złość, kablowanie itd. Ale to normalne. Ja staram się pomagać im w rozwiązywaniu konfliktów chociaż nie zawsze jest to proste bo czasem nie umiem ocenić obiektywnie kto tak naprawdę zawinił. Zwalają winę na siebie nawzajem i jak nie widziałam to staram się nie zabierać głosu.
kasia13_archiwum
Nie znam tego. Moje dziewczyny maja inne zajecia i inne zainteresowania. Przewaznie nie wchodza sobie w droge. Jak cos je obydwie interesuje to robia to razem (maluja, ogladaja bajeczke). Czasem starsza wystawi mlodsza za drzwi, jak ma odwedziny kolegow, albo jak cos tworzy (lubi malowac). Ale problemow nie mam.
kasia13_archiwum
@melisa ma racje. To wlasnie w rodzenstwie ucza sie dzieci kontaktow socjalnych, kompromisow ale i walczenia o swoje. Moja malutka poszla niedawno (przed 1 miesiacem) do przedszkola. I pomimo, ze byla najmlodsza (2 latka, inne dzieci sa od 3 do 6 latek) w grupie, to od poczatku sobie radzila. Przedszkolanka od razu, pierwszego dnia powiedziala, ze widac, ze mala umie sobie w zyciu radzic. I co jeszcze dodala. Ze lepiej jest, kiedy dzieci wiedza, co chca i umieja o to zawalczyc, anizeli takie, ktore sie wszystkiego boja i pozwalaja wszystko ze soba zrobic. I wlasnie takich waznych umiejetnosci nabywa sie w domu, np. klocac z rodzenstwem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.