Menu

Sposób na niejadka??

hej macie może jakieś sprawdzone sposoby na niejadka??Moja od tygodnia protestuje i z dnia na dzień mniej je. Dzisiaj zjadła kawałek banana i nic.Wymyślam jej różne kolorowe ciekawe dania ale na widok łyżki ucieka.Zaczyna mnie to martwić

oli28
 298  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie dziecko

Odpowiedzi

oli28
Z piciem też się pogniewała,Nie będę jej wciskała na siłę,żeby się już całkiem nie zraziła.Mam nadzieje że w miarę szybko jej to przejdzie.Bo odkąd protestuje to stała się taka smutna,cicha jak by siły nie miała,jak nie moja kruszynka.
Nie ma naszej pediatry bo jest na zwolnieniu a ta co ją zastępowała to odrazu doradziła nam jakiś syrop na poprawę apetytu.
oli28
Zaraz zadzwonię po bratanka Majka go uwielbia może on ją nakarmi:):)
oli28
Myślę,że to przez ząbki bo idą jej 3 na raz
oli28
Dziękuje za rady(kwiatek)
amalka
Oluś nie ma dziecięcia, które by się zagłodziło (kwiatek)
oli28
No wiem wiem ale serce mi pęka jak widzę jak moja kruszynka przez cały dzień zje pół banana,albo mandarynkę
Beatka9316
Moja od samego początku jest strasznym niejadkiem. Żeby jej w ogóle włożyć coś bo budzi to naprawdę nie lada wyzwanie... Kręci głową, zaciska usta albo wypluwa jak uda się włożyć bo buzi. Ostatnio ma jakieś lepsze dni bo nawet jak na nią ładnie je. Ale pewnie już nie długo to potrwa. Zazwyczaj jak nie chce jeść staram się zabawiać córkę mam przy sobie tonę zabawek i z nadzieją, że coś zje wygłupiam się czasami zadziała a czasem nie, z początku bardziej się martwiłam jak nie chciała jeść chodziłam po lekarzach robiłam badania ale każde wychodziły bardzo dobrze. Stwierdziłam, że odpuszczę sobie trochę i nie będę jej dawać na siłę bo to sensu nie ma bo jak nie będzie chciała to i tak nie zje. A po co ma płakać i się męczyć. Jak będzie głodna to sama się upomni. Albo staram się też dawać częściej a w mniejszych ilościach.
jagoda30
Moja sąsiadka też lamentowała,że jej córka nic nie je.
Doszło do tego,że latała za córką z miską po dworze,nawet w piaskownicy ją karmiła(bach)
Pewnego dnia zapytałam ją,ile to dziecko zjada przez dzień?jak mi zaczęła wyliczać,przestałam się dziwić,była zapychana co dwie godziny.Od kiedy zaczęła małą karmić po ludzku i z rozsądkiem zniknęły problemy.
Dawaj pić,może coś nowego do jedzenia,co jej posmakuje,sama się nie zagłodzi.(pokoj)
oli28
Oj wymyślam jej nowe dania,kolorowe a ona uparcie NIE.Położyłam jej ulubione owoce na stoliku tak,żeby mogła brać sobie sama ale nawet nie zwraca na nie uwagi.Martwi mnie fakt,że nie chce pić(placze)
Beatka9316
To spróbuj nawet łyżeczką na siłę dać co jakiś czas trochę picia żeby Ci się nie odwodniła... Kurde to jest właśnie najgorsze jak dziecko nie chce pić.
oli28
Porozstawiałam jej kubeczki tak,żeby mogła się sama napić.Nie chce na siłę bo nie chce,żeby się całkiem zraziła.
Badał ją lekarz i stwierdził,że jest wszystko w porządku,że to winna ząbków.dostałyśmy skierowanie na badania.Zobaczymy co wyjdzie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.