Menu

Sposób na picie?

Podpowiedzcie mi Drogie Mamy jak przekonać trzylatka do picia płynów, aby się nie odwodnił... tak na dobre...? po przebytych wymiotach i biegunkach.
Wcześniej pił jako tako... a teraz prawie wcale nie chce otworzyć ust (placze)(placze) Najbardziej zależało mi na podaniu orsalit, ale jest bardzo ciężko i chyba będzie go jutro czekała kroplówka w szpitalu.
Miałyście podobne problemy i poradziłyście sobie z tym?

cela
 557  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie odwodnienie choroba

Odpowiedzi

wikaa020
Mi udalo sie podac orsalit w ulubionym soku.Rozcienczylam go w malej porcji bo tez za duzo pic nie chciala(ok.50ml)i jakos poszlo.
mammma
kolorowe słomki powinny pomóc (kciuki) albo soczki w kartonikach. orsalit jest strasznie słony. moja córa nim pluła, pomimo że miał bananowy smak.
tymianek
(kwiatek) może zamiast orsalitu kup w aptece elektrolity, ale w kartoniku ze słomką ( nie pamiętam nazwy), ma on trochę przyjemniejszy smak no i po otwarciu można go pić przez cały dzień po łyczku
tymianek
(awve) znalazłam ten lek , podaje link:
http://vitispharma.com/index.php?link=dicodral
cela
Kurcze, słomki już nie działają...
A te soki...? Lekarka mi mówiła aby ich nie podawać, tylko mineralkę i herbatę...
Myślicie, że mogę rozpuścić w mniejszej ilości płynu?
aaania
mój synek kiedyś też miał problem ale przekonaliśmy go przez zabawę i przez miarkę ( taką dodawaną do leków) albo strzykawką. Jeszcze czasem pomaga jak ktoś inny niż mama namawia do picia . Powodzenia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.