Menu

Sprzątanie własnego pokoju

Moje dzieciaki mają jeden wielki wspólny pokój bo na razie trwa dalszy remont - robimy przybudówkę żeby każdy miał swój pokoik i trochę prywatności. Pokój po całodziennej zabawie wygląda jakby przeleciało przez niego tornado. I żadne prośby nie pomagają nie da się dzieciaków nauczyć, żeby odkładały na miejsce - mają specjalne skrzynie na zabawki. Dopiero jak sama się za to biorę co wieczór to Justynka coś tam mi pomoże. Ale Niki z Paulą zupełnie nie mają potrzeby. Macie jakieś fajne sposoby na naukę czystości?

holka1709
 988  5

Odpowiedzi

carla1978
Przez cały dzień pozwól dzieciom mieć bałagan w pokoju. Niech się spokojnie bawią w swoich pokojach. Dopiero np. 15 min przed wieczorynką powiedz, że jest teraz czas na sprzątanie swoich pokoi. Jak nie zdążą to nie zobaczą bajki. I tak codziennie niech układają swoje zabawki przed bajką. Po pewnym czasie wejdzie im to w nawyk.
Agula
Myślę, że to świetny pomysł, pod warunkiem, że będziesz trwać w swoim postanowieniu i nie ustąpisz. Dzieci powinny się uczyć, że najpierw obowiązki a potem przyjemności :)
flora
@carla1978 - świetny pomysł faktycznie, powinno zadziałać.
kasia13_archiwum
Pomysl bardzo dobry (ten od Carli) a Agula dobrze powiedziala... mosisz byc przy tym konsekwentna.
Popatrzylam przed chwila, w jakim wieku sa twoje dzieci... 4, 3 i 2 lata. W tym wieku to jeszcze normalne, ze dzieci migaja sie od obowiazkow. Dlatego wlasnie ta konsekwencja. I rzeczywiscie, bajka moze byc motywacja, aby sie przy tym na tyle pospieszyc, aby sprzatanie nabralo realnych ram... rowniez czasowych... no i zeby bylo wykonane.
carla1978
Cieszę się dziewczyny, że mój pomysł wam się podoba. Ale niestety nie jest do końca mój, a tylko podpatrzony u Super Niani. :) Ale tam skutkowało. Więc holka1709 do dzieła :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.