Menu

Sprzątanie zabawek

Kiedy po raz kolejny widzę podłogę usłaną klockami, to robie się czerwona ze złości. Mój syn nigdy nie sprząta zabawek po sobie. A ma już 5 lat. Tylko czeka, aż przyjdzie mama i wszystko pochowa. Jak sprawić, aby zaczął po sobie sprzątać.

hogata
 738  4

Odpowiedzi

ivka
Tak go mama nauczyła... maluch wie, że mama zrobi tak czy siak za niego, więc się nie wysila. Zmotywuj synka jakoś do sprzątania - powiedz, że jak ci pomoże pójdziecie do parku - i musisz być konsekwentna. Ja mojego Patryka już tego uczę i się udaje. Sprzątamy zawsze razem - on bardzo lubi naśladować.
justa
Zdecydowanie tak - konsekwencją tylko można nauczyć dziecko sprzątania zabawek po sobie. Jak trochę popuścisz to niestety dziecko będzie próbowało Cię wykorzystać byle by samodzielnie tego co nabałaganiło nie posprzątać. Ale faktem jest, że najszybciej to idzie jak dzicko początkowo pomaga mamie przy sprzątaniu, potem wejdzie mu to w nawyk. (Oby) ;)
kasia13_archiwum
Jak moja starsza nie chciala sprzatac, to zbieralam porozrzucana zabawki i ladowaly na jakis czas (np. tydzien) w piwnicy.
Po powrocie zabawek nie bylo rozmowy na temat porzadkow... Cora bez slowa sprzatala. Do nastepnego razu oczywiscie. Ale teraz z 6 latami nie mam juz z tym w ogole problemu.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
kasia13_archiwum
@maomi...

Te skrzynki i szufladki to pol sprawy. Do tego dochodzi, ze dziecko nie zawsze ochote ma.

Moje maja mebelki z ikea, regaly ze skrzyniami, szufladki, materialowe pojemniki na zabawki, wiszace, chowane przechowywalnie zabawek.

Ale od czasu do czasu przychodzi taki odruch... NIE CHCE! I wtedy wlasnie pomoze tylko to, o czym wspomniala juz @justa. Konsekwencja.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.