Menu

Sprzedaż auta

Hej.Chcę sprzedac auto ale nie minął jeszcze pełny rok od kiedy go kupiłam.A słyszałam że przez rok od nabycia nie można sprzedac? Prawda to? Słyszałyście o tym?

mateuszowa
 412  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród sprzedaż auta

Odpowiedzi

ada410
A kto ci takich bzdur nagadał? Możesz dzisiaj kupić samochód w salonie i jutro go sprzedać na giełdzie...No chyba że...Dostałaś specjalną pożyczkę na samochód np. z PFRON u, ze spłatą owej pożyczki przez pięć lat, no to wtedy wiąże cię jakaś umowa, że np. przez okres pięciu lat nie możesz go sprzedać. W każdym innym przypadku nie ma przeciwwskazań...
clyde22
A może przy darowiźnie są takie numery? ;)
mateuszowa
Nie pamiętam kto mi takich bzdur nagadał ale kojarze że to coś chodziło o podatek od wzbogacenia....czy coś w tym rodzaju
daryjka87poznan
Ale ja tez kiedys cos podobnego słyszałam tylko ze przez poł roku nie powinno sie sprzedawac bo cos tam trzeba by było zapłacic. Nie wiem czy to prawda bo ja mobilna nie jestem.
jagoda30
Podatek i tak płacisz w skarbowym,masz na to miesiąc od zakupu.Ja też słyszałam coś o pół roku,chodziło chyba o handlarzy,żeby nie obracali samochodami bez zarejestrowania działalności.
aniol
niewiem jak to wyglada teraz kiedys bylo ze jak sprzedałas wczesniej niz pol roku to wiekszy podatek od wzbogacenia sie płaciło.niewiem jak teraz jest zapytaj w urzedzie to ci powiedza.
rozowa82
nie prawda, jedynie jakbys kupila sprzedala tak kilka aut w roku to wtedy US moze sie doczepisc ze handlujez autami
Guzik
o podatek na bank się US upomni. A o pół roku to chodzi o rzeczy używane, że nie można ich sprzedać jako rzecz używaną jeśli zakup był mniej niż 6 miesięcy wstecz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.