Menu

ssanie paluszków

Anielka ssie paluszki od kiedy dostaje smoczek. Czy to normalne? Daje jej smoczek kiedy jest bardzo niespokojna, uspokaja się, albo zasypia i wtedy jej zabieram, nie protestuje. Ale np. w tej chwili władowała sobie całą piąstkę to dziubka, chce jej dać zamiast tego smoczek, ale wypluwa z wielce obrzydzoną miną. Głodna też nie jest. Chciałabym ją tego oduczyć, ale nie wiem jak. Poza tym nie wiem, czy to powinno mnie niepokoić? Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam Mamy:)

zosiafia
 669  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko paluszki

Odpowiedzi

zosiafia
O, hm... teraz zobaczyłam ile tu już było podobnych pytań... :))
zosiafia
Lepsze paluszki?? Właśnie myślałam, że odwrotnie, bo od smoczka łatwiej potem odzwyczaić. Agulag, Anielka też ma prawie 3 miesiące, właśnie przeczytałam, że w tym wieku to się zaczyna i to normalne :) Tylko muszę jej często pazurki obcinać, bo rosną szybciej niż moje i są ostre jak nożyki.
zosiafia
Co?? Ząbki?? 3 miesiące dopiero!
malgosia
ssanie paluszków to normalne całkiem, mała poznaje świat przez buzię i wszystko tam będzie ładować- paluszki, zabawki. Myślę ,że gorzej by było jakby zaczęła ssac tylko kciuk, zamiast smoczka, bo wtedy rzczeczywiście trudno odzwyczaić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.